Moj diskus akvarijum

sanid

New Member
10 Decembar 2007
4
0
1
zenica bih
Ovdje sam novi iako sam se davno registrovao:)pa reko da se malo prezentiram:hej:.
Znam dosta ljudi sa sajta i mislim da je pravo mjesto da dobijem koju pozitivnu kritiku za akvaljam_se
Ovako ak je dimenzija 100x55x45 dakle 250l,staklo je debljine 10 mm bez ojacanja,poklopac je isto tako stakleni.Rasvjeta je 3x18 w(2 sylvanije gro lux i jedna philips aqua relle)i 2 stedne sijalice osram delux star od po 120w.Filter je vanjski kapaciteta 50l,pumpa atman 1200l/h,grijac isto atman 300w.U podlozi se nalazi bastenski treset,akvariska glina arami,akvariski treset arami i 3 granulacije pjeska(debljina podloge se krece od 4cm pa do 15 u zavisnosti od uredenja kao i zahtjevnosti bilja.
Od bilja tu su:sagitaria,valisneria,kripte,anubias,lotus,mikrosorum,hidrofila itd.Imam 2 velika mangro panja,2 mopani manja kao i jedan nepoznat vrste ali koji je vec 5 godina po akvarijumima tako da je nesto mogao otrovati otrovao bi do sada:).Od stanovnika tu su 8 diskusa(plavi dijamant i tirkizi),par altispinoza,2 crne neonke,2 fantom tetre,koridorasi(paleatusi,trilineatusi,pande i sterbai),1 gibiceps,1plekostomus i 2 puza jabucara.
Zamjena vode jednom sedmicno trecina,hrana:tetramin,tetradiskus,tetraprovegetable,sera diskus,prodac nutron diskus,prodac blood worms.Od hemije koristim easy life ffm za pripremu vode.
Eto to je to,sve sugestije bice dobrodosle i umalo da zaboravim hvala Mia:cool2:
 

Attachments

  • manja slika diskusa za akvarij net.jpg
    manja slika diskusa za akvarij net.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 47
Pozdrav Sanide:welcome1:

Vidim da si detaljno predstavio svoj akvarijum bez propustenih sitnica i nedorecenosti. Akvarijum je sasvim ok i dobro opremljen.:cool2:

Sto se tice foruma ,nadam se da ces se brzo uklopiti na ovom forumu, kao sto vidim poznajes neke forumase sto ce ti jos olaksati uklapanje. ;)

Pozdrav i pisemo se :)
 
Pozdravi i od mene mada sanid nije novi na forumu. Ipak dobro je da si se javio i uzeo ucesce u radu foruma jer je to dobro za sve nas.
Verujem da tebe vise zanimaju kritike nego pohvale mada pohvale bolje prihvatamo. Ja licno mislim da ti imas puno diskusa u tom akvarijumu. Za sada to i nije problem jer su oni mali ali vremenom ce to da izadje na videlo. Druga nezgodna stvar je sto ribe same po sebi usporavaju u rastu ako je broknost velika a to znaci da mozes da zavrsisi sa neproporcijalnim diskusima sto ti sigurno ne zelis.

Razmisli malo o tome, nije na odmet, a sve sto treba da uradis je da smanjis brojnost riba ili da povecas akvarijum.
Eto to je neko moje zapazanje a ti nemoj da se ustrucavas da diskutujes po tom pitanju.
 
Pozdrav i hvala na dobrodoslici
Znam da je broj diskusa preveliki za ovaj ak i namjeravam ostaviti 4(tj 2 para)eventualno 5 komada,ustvari cekam da se odvoji koji par(idealno 2:)).Mislim da za sada ak im nije premali a uvijek je lako rjesiti se viska riba,mada je meni draza ona varijanta sa vecim ak:lol:Vidjecemo za sada se trudim odrzavati higijenu sto bolje a ostalo je stvar vremena