Moj novi akvarium

viscky80

Member
27 Avgust 2013
60
2
8
43
Posto se u mom akvariumu od 200l stvorila poprilicna guzva odlucio sam da narucim novi dimenzije: 100x28x40cm sa pregradom od 30 cm za mog rakonju ubicu! To je otprilike 100l i u drugi deo cu premestiti barbuse, molike, platike, zebrice i sve sitnije vrste a u velikom cu ostaviti sve vece vrste. Sutra mi iz beograda stizu i jegulje, neonke i riba klovan kao i ajkula koju je pojeo rak (blue lobster) tako da cu rasporediti ribe pa ce biti vise prostora jer su vec dosta porasle a i zbog toga sto se stvaraju nekakva neslaganja vrsta! voleo bi da stavim neku fotografiju i video ali neznam kako pa vam dajem moj fb profil (miroslav mihaljevic) pa tamo imate i video i slike pa pogledajte! Akvarium br.2 ce biti ugradjen u sank izmedju kuhinje i dnevnog boravka pa ce biti pregledno sa svih strana kao i u mojoj sobi sto je takodje izmedju dve prostorije ugradjen u zid, nisam pobornik nekakvih polica jer mi je ovako prakticnije! Eto to su najnovije vesti iz mog akva sveta jedva cekam da mi stigne staklo pa da pocnem sa dekoracijom! POZDRAV
 
Moj novi akvarium je konacno formiran i nastanjen, u njega sam stavio sve ribe otpadnike a to su barbusi, trihogasteri i sve molly-ke kao i 2 raka (blue lobser). Naravno rakovi su odvojeni staklenom pregradom posto su mi pojeli 2 ribe bikolora i black mollyku ali sada su sva neslaganja resena nema vise teritorialnih tuca i nasilnog ponasanja kao sto je pre bilo u mom prvom akvariumu. Posto se u prvom akvariumu napravilo dosta mesta dodao sam jos novih vrsta i sad je sklop ovakav: neonke kraljevske 3 para, neonke crno-bele 3 para, zebrice crvene 1 par, zebrice ljubicaste 1 par, trihogasteri crveni 1 par,reinbowi 1 par, skalar tric 1 par, skalar m 1 par, japanka crvena 1 par, japanka crna 1 par, koridorus 1 par, jegulje 1 par, zltni plexus leopard 1 kom., silver dolar 1 kom., bicolor labeo 1 kom., bicolor albino 1 kom., silver shark 1 kom., pangazius 1 kom., klovan 1 kom i rock shripm 1 kom. a u akvariumu br. 2 sklop je: trihogaster plavi 1 par, molly black 3 para, molly silver 1 par molly balon 1 par molly crvene 1 par, molly zute 1 par, barbus tetrazona 1 par, barbus concordius 1 par, barbus zeleni 1 par, barbus albino 1 par, koridorus 1 par i plaxust leopard 1 kom. kao i 2 blue lobsera ali su oni pregradjeni staklom! To je sve sto imam zasada, prilicno mnogo vrsta ali neplaniram tu da stanem u skoroj buducnosti planiram da formiram jedan akvarium sa mesozderima kao sto su ciklidi ili pirane! Toliko od mene cim budem imao nesto novo ja cu ovdeda postavi a i fotke stizu!!! Pozdrav