Moj PUFFI

Zoo

Member
27 Mart 2004
57
0
6
Šabac-SRBIJA
Ovo je moj ljubimac.
Imam ga oko 18 meseci.
Puno sam ga platio ali me njegova ishrana jos vise kosta,
jer jede samo puzeve i ribice,koje nebira.
Jede sve od malih do velikih,
bukvalno nebira jede sve:pirane, oskare,itd.
Jedino nemoze da stigne ciklide.

Puzeve jede od onih malih crvenih do ogromni amazonaca.
Tacan naziv neznam jer nevideh nigde pufera sa ovim prugama.
Slatkovodan je, nemam ni trunke soli u vodi.
Jako je otporan na temperature i strahovito agresivan,
jednostavno kad je gladan kada stavite prst na staklo
od akvarijuma on grize t.j. udara zubima u staklo.
Ako ko zna sta vise o ovoj ribi bio bih zahvalan na svim informacijama.
Zao mi sirotih ribica koje jede pa takodje ako ko zna sta jos moze da jede neka mi kaze.
HVALA unapred.
 

Attachments

  • im002017_1.jpg
    im002017_1.jpg
    11.9 KB · Pregleda: 434
Istina je... i ja sam se uverio. Samo sto:" ne jede zivu decu"... :lol:

Mislim da Boban moze da ti pomogne sa odgovorom :wink:
 
Nevene, moj Nevene,
puffi bi ih pojeo i da su velike za manje od 10-ak minuta.
100%
Posle bi legao na dno koji sat da to lepo svari,
mada mu nece biti tesko ako u vreme varenja
ubacimo koju ribicu ili puzica kao slag na tortu.
VREDI VIDETI
 
To mi deluje da je tetraodon lineatus. Slika je dosta mutna pa mozda je i greska mada sam dosta uveren u to. On je iz Afrike odnosno iz Nila.
Izuzetno je agresivan kao sto si i naveo pa iz tog razloga je najbolje da je sam u akvarijumu. Poraste oko 15 cm u akvarijumu a u prirodi je znatno veci.

Probaj da ga hranis i glistama. Treba da ih jede bez problema. I cuvaj prste.
 
Hvala Bobane za savet u vezi ishrane.
Gliste mi nisu pale ni jednog trenutka na pamet.
Mislim da ce ih tamaniti.
Juce mi je pojeo silver shark iz ruke,
ja je drzao za rep a on faca dosao i mljac,mljac...
Iz dva ugriza ode sharkic od 5-6cm.
Odoh probati sa glistama,
a ako jede selim ga u veci,
lepsi,
opremljeniji akvarijum.
Zatim krecemo sa bildovanjem puffija jer sad ima samo oko 12-13cm,
mozda malo vise ali necu da budem ribolovac.
 
Pozdrav zoopirana1!
Prvo cu ti rec da mi tvoj puffer izgleda odlicno!
Inace sam lud za njima, al recimo za malo manje agresivnijim vrstama... :wink:
hvala nebu to se je boban sjetio za gliste, jer ih moe doma uzgajat bez pardona, a i moda koje ribice preive... :(
ako bude u mogucnosti slikni ga jo koji put... i reci mi molim te da li se cesto napuhuje... ukoliko je toliko agresiva mmislim da ne ali ipak me zanima, pa jo ako moe i slika...auuuu 8)
 
29 aprila moj puffi dobi novi, veci, strava akvarijum.
Posto nikad do sada nevide da je on bio u nekoj opasnosti,
pa prema tome nevide ni kako se naduvava, odlucih da to ja ucinim prilikom selidbe.
Kada sam ga uhvatio u mrezu, prvo sam ga pipkao zarep; neuspesno.
sledeca faza je bila treskanje mrezicom i BINGO,
moj puffi u delicu sekunde se naduvao i telo mu bi velicine posnice.
To mi je bilo dovoljno pa sam ga odmah da ga nebi maltretirao vratio u vodu.
 

Attachments

  • im002015-1.jpg
    im002015-1.jpg
    8.8 KB · Pregleda: 797
A ti kao malo dete.

Puffer se naduva samo kada se po njegovim kriterijuma nadje u zivotnoj opasnosti a to je za njega izuzetno veliki stres. To nije dobro da radis i sada posto si zadovoljio znatizelju nemoj vise da se igras sa time :!:

Nadam se da ce mu nova sredina biti bolja bez obzira na tvoj poklon kod useljenja.
 
ma mora i on malo da vjeba... :D
kod nekih ljudi se napuhuju i kod svakog pribliavanja akvariju... al ipak je ovo neustraiva mrcina...
nemojmo mu zamjeriti, u svakom od nas cuci jedno malo znatieljno dijete.. :wink:
 
Nepada mi na pamet da vise isprobavam jer znam da je to stres, ali morao sam dazadovoljim nekog svog skrivenog crvica u glavi.
Pa pobogu imam ga toliko dugo i da nisam video ni jednom taj njegov prirodni refleks.
Kad je zivotinja pa se niceg ne boji.
 
a da li hrana obavezno mora biti iva? Moda da proba s nekim manje masnim mesom, moda govede srce?
 
a da li hrana obavezno mora biti ziva? Mozda da probas s nekim manje masnim mesom, mozda govede srce?
 
zoopirana1, puffy ti je superiskica! :D ti svi tetraodonti su tako sinpaticne ribibi! Lijepo da si mu sredio veci akvarij i steta je sto je toliko agresivan da ga ne mozes drzati s drugim ribicama i ostalim sitnim zivotinjama
Boban, nisam znala da smeta pufferu da se napuhuje, jer moj, primjerice koji nije baz ta vrsta se redovito barem jednom dnevno i to ujutro, a sada je poceo i uvecer, napuhuje se. To traje doslovnih 10-ak sek, pa ga niti ne stignem slikati. A nije da je u nekoj zivotnoj opasnosti u akvariju...niti ga ista uplasi! Ujutro on s trbuha tako skida sitne kamencice koji su mu se zalijepili tokom nocnog spavanja, sto se trbuhom okomito pricvrsti za stijenu. Ja to zovem juternja gimnastika-rastezanje!
 
Hvala Jasenka, slikacu ga u novom akvariumu pa ce te se uveriti da mu je lepo. :twisted:
Sto se tice hrane gliste jede, a sve ostale varijante sam probao i nista.
Govedje srce sam davnih dana probao,raznorazne serine,tetrinehrane sto za morske ribe sto za slatkovodne i nista.
Medjutim bitno je da smo do sada pregurali.
Sutra ce dobiti da proba crvica za pecanje,jesu mali ali su za razliku od ribica jeftini.
Sto se tice drugih riba preziveli su pojedini africki ciklidi ali ja mislim da su svakog trenutka na oprezu.
Nepaznja i neki ciklid bez repa, ali mucenik nastavlja da zivi i prezivi,
ali neki trenutak nepaznje i zavrse u vecnim lovistima
t.j. u vidu loptice na puffijevom stomaku tacnije orah.
U novom aq. je sam i za sada ce tako i ostati
 
zoopirana1 said:
Sutra ce dobiti da proba crvica za pecanje,

Hmm....ti crvi (larve muha) su veoma masni i ne preporucuju se za hranjenje akvarijumskih ribica.Najvise se daju Zlatnim ribicama (Japankama) i to u malim kolcinama.
Vidio sam da Pufiju treba malo vise masnoce tako da u mu se ti crvi mogu ponuditi ali opet ponavljam u malim kolicimama!
I jos nesto ti "crvi" za 10-tak dana postaju muhe,i moraju se cuvati na hladnom mjestu (frizideru). :arrow:
 
Hvala Nevene na informaciji ali meni trebaju i muve za mog Gekona.
Mucenik juce se omastio sa crvicima ali bice za koji dan i muvica.
Puffi je inace jutros potamanio 10-ak crvica.
Nisam mu dao vise da se ne ugoji mada mi se cini da je poceo da raste.
Izgleda da se od onog duvanja koza malo razvukla pa sad moze da se goji.
Mada pricam gluposti postao je ljubimac mnogih pa kad god dodju kazu daj mu kojeg puzica,daj neku ribicu,vidi ovoj fali pola repa daj puffiju itd.
 
he, he, kod tebe su gosti jo i nekakvi, kod mene samo ele vidjeti kako se puffy napue (a to pred nikim nije napravio, osim Maria koji je svega dva put bio u stanu), ne zanima njih kako hraniti ribu!
Zoo, daj vie slikaj i postavi te slike!
...da ne bi bilo da te tjeram, eto i ja sam postavila nove, kako je spavao nocas
http://www.beke.co.nz/forum/viewtopic.php?p=1081#1081
 
Moj problem oko slikanja je sto nemam svoj digitalni foto aparat vec drugar.
A njega nikako da nahvatam da dodje.
Medjutim planiram kupiti pa cete onda moliti da vise nestavljam slike,
ne samo puffija vec svih zivih koji prodju kroz moje aq.
A sto je naj gore Boban ce mi poslati racun jer ce ispasti kao da se reklamiram.
 
Ljudi rece mi radnica da se puffi juce sam naduvao u aq. i tako ostao
10-ak sekundi.
Inace se ugojio i cini mi se da raste.
Jede kao popisna komisija,nebira,
dokle god ubacujes hranu on ce jesti.
Nego brine me zasto je se sam naduvao kad to nikad nije do sada radio.
Ja sumnjam da je video sebe posto sam aq. stavio u policu -crnu pa mu sada bocne strane dodju kao ogledala.
Ali bilo kako bilo ovo je jos jedna opomena da moram kupiti aparat i drzati na gotovs da bi ga uslikao kad se naduva.
Inace je ogroman kad se napuse :twisted: