Moje licno iskustvo

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
U tekstu koji je Boban postavio izneto je moje licno iskustvo koje sam dozivela kao pocetnik (ja sam jos uvek pocetnik :) ).
Pomenute greske napravi vecina ljudi koji pocinju sa akavristikom i na zalost neki ih nikada i ne isprave. Poceti onako kako sam ja, je veliki rizik koji se obicno zavrsi razocaranjem i materijalnim troskovima.
Internet, forumi i razmena iskustava sa drugim ljudima najvise su mi pomogli da ispravim mnoge greske.
Neka ovaj moj skromni tekst pomogne nekome da ne prodje isti trnovit put kao sto smo to prosli ja i moj sin.

Poydrav. Mirka.
 
Ja sam sre?om PRVO upoznao forum, a onda kupio akvarij... iako ih gledam od ranih dana, te sam se jednom skoro preselio susjedu zbog akvarija :lol:

Stvar je vrlo jednostavna, ako se nekome da malo potrudit i u?it, u vrlom kratkom roku moe ste? nekakvo iskustvo i sigurnost, a sve to dananjem akvaristi treba danas su kvalitetne knjige i ?lanci, bili oni u pisanom ili elektronskom smislu!!

Dobro si napisala Mirka... :wink:
 
?itaju?i tekst, podsetio sam se svojih tekih po?etaka u akvaristici.
Mirka na?ela si jednu veoma korisnu temu, koja u osnovnim crtama objanjava kako treba da se po?ne ovaj divan hobi. Bravo!
 
Moze se slobodno reci za tekst, da je opisana jedna svakodnenica u svetu akvarista, koja se dogadja svugde i koju je tesko izbeci.
Siguran sam da ce ovaj tekst mozda nekome pomoci da ne predje taj "trnoviti put", ali isto sam tako siguran da ce opet neko to proci. Nadam se da ce vremenom toga biti sve manje i manje , da cemo na kraju "ziveti kao sav normalan svet".(isto se nadam, da cete me razumeti sta sam hteo reci sa ovom frazom :wink: )
 
Ode nam Mirka u pisce :)

Salu na stranu, ovde je bas lepo navela neke osnovne korake koje vecuna pravi na samom pocetku. Pre svega ovaj tekst ima na nekoj svojoj tezini bas zato sto je to vlastito iskustvo a ne suvoparno teoretisanje. Treba i ovo drugo ali za kasnije kada takve stvari dodju na red.

Kako je i receno, Mirka nema nacina da promeni ono sto je uradila ali je zato vrlo slikovito pokazala kako ne treba da se radi i prava vrednost teksta ce biti ako neko ko zeli da formira akvarijum bude u prilici da ovo procita a nadamo se i da hoce.

U tekstu je napisana i jedna recenica, da li smisljeno ili ne, koja nagovestava i nastavak ove teme. Videcemo kako ce da bude a to ce Mirka da odluci. Naime radi se o nastavku u kome ce Mirka da opise svoje nacin unosenja ribica. Ona je to ovako nagovestila:
"I nakon svega ovoga, na akvarijum jo nije spreman za unos ribica, ali o tome drugi put."


Sve u svemu, cestitke na ovome radu koji zavredjuje paznju pa samim tim mi mozemo samo da pohvalimo Mirku za svoju nesebicnu saradnju sa svim akvaristicarima.
 
Tetka lep osvrt na po?etak tvog bavljenja akvaristikom. :wink:

Bobane kae se akvaristima a ne akvaristi?arima . Vidim po?inje da zaboravlja maternji jezik... :wink:
I ja bi malo da ga zaboravljam al mi bog ne da da zbriem odavde.
 
Mirka, lijepo si to napisala 8)
Svakako je dobro opisati svoj po?etak i tako pomo?i budu?im po?etnicima
 
Verujte mi da sam imala tremu kako ce te prihvatiti ovaj moj tekst. Drago mi je da ste ga u potpunosti razumeli kao pokusaj da se pokaze kako u stvari ne traba uraditi na pocetku. Nazalost mali broj ljudi, kao Stina npr, sa nekim predznanjem krene u akvarisriku i tako izbegne sve ono sto smo ja i Mrvica doziveli.

Postoji i veliki broj ljudi koji i nikada ne prizana da je pogresio u necemu, koji i nikada ne pokusa da bilo sta procita o akvarijumima i ribama koje poseduje, i na sve nedace sleze ramenima i pusta stvari da idu svojim tokom. Takve ljude srecem u svom okruzenju i ne malo puta bila sokirana sta su sve u stanju da urade.

(tetka :evil: ) :roll: ah taj osmokraki....

Posebno mi je drago sto je Boban kao iskusan i "prevejani" pisac dodao toliko pohvalnih reci o ovom tekstu.
Ali Boban je najvise zapazio onu recenicu ....to be continued... i da ga ne bih razocarala nastavak zaista sledi...

Pozdrav. Mirka.