Mojih 170l

kum1229

New Member
23 Mart 2009
15
0
1
Evo u kratkim crtama da predstavim akvarijum koji je star negde oko dva meseca. S obzirom da koristim minimalno hemije kao sto su easy carbo i pro fito bez dodavanja co2 ja sam zadovoljan napretkom. Bilo je malih promena kao sto se vidi na slikama da mahovine vise nema posto su je lisice obrstile odma posle njene adaptacije,do tada je nisu ni pipnule. Inace mi u planu neka divlja varijanta sa malo scapinga ali nista preterano. Vreme ce pokazati svoje,kripte treba da krenu,rotala se uklopila jos samo nesto da nataknem na lavu i bice ok. :hej:
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 76
  • 3.jpg
    3.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 70
  • 1.jpg
    1.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 82
Mislim da je neophodno da pomognes biljkama na neki nacin da bi se one razvijale normalno. Nisam siguran ali mi deluje da ti nemas nikakvu podlogu osim tog sljunka i ako je tako onda nema sta da ocekujes od brzeg rasta i fakticki popunjavanja praznog prostora.

U sustini nije lose ni ovako i ako ti imas zivaca i strpljenja onda samo napred :)
 
Zivaca i strpljenja hvala bogu imam,a inace obozavam da eksperimentisem i nekako mi ovaj spor razvoj akvarijuma tj. biljaka bas odgovara. Sto se tice podloge,sastav je sledeci :
Prvi sloj- florabela 5l
Drugi sloj- treset
Treci sloj- drobljena lava
Uskoro cu poceti sa tabletama,recimo Serine Florenette A,i trebalo bi dodati jos biljaka posto je doslo do stabilizacije akvarijuma.
 
Simpatican kolorit, mada po samoj slici bih rekao da je akvarijum osvetljen slabijim svetlom,
a ipak crveni vrhovi biljaka ...
Da li je to lava roks ?
 
Osvetljenje je 2 x t5 od 21w(85cm) i 2 x 18w aquarele oko 0,5w po litru,a slika izgleda malo tamnije zato sto sam tako podesio fotoaparat,sledeci put cu probati sa svetlijom slikom :).
Da lava rock je u pitanju :hej:
 
Evo kako izgleda sada posle vise od mesec dana :hej:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 60
Razvoj akvarijuma se vidi, to je ocito i moram da priznam da imas strpljenja :)

Sto se tice akvarijumskog osvetljenja to je sve diskutabilno. Da budem iskren ja jos nisam sreo akvaristu koji osvetljenje akvarijuma odradi na pravi nacin. Sve ovo sto se vidja je neki sablon koji moze da donekle pokrije opstu potrebu akvarijuma i sve se uklapa u opste misljenje akvarista. Nije to bas tako ni bitno ali mi deluje pomalo komicno kada ljudi diskutuju o osvetljenju pa neka bude tako. Razlog tome je nedostatak para i naravno opsteprihvatljivi komercijalan stav. Ovo pitanje je posebni izrazeni u morskoj akvaristici gde osvetljenje znaci zivot dok u slatkovodnoj se nekako provlaci sa opstim odobravanjem.

Samo napred i ako si ti zadovoljan sve ce da bude ok.