Moze li?

mrva

New Member
22 Mart 2010
21
0
1
Da li ce rasprsivac da smeta grejacu ili mogu da ostavim ovako?
Cini mi se da je pumpa malo jaca.Poprilicno vazduha ubacuje...
Moze li ovo da ostane ovako ili visak (ako je visak) vazduha moze da napravi problem?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 32
  • 2.jpg
    2.jpg
    45 KB · Pregleda: 24
Nece biti nikakvih problema. Uvek je dobro kad pored grejaca postoji dobra cirkulacija vode, jer se tako toplota lakse prenosi u sve delove akvarijuma.
 
Ako imas veliki protok vazduha a rasprasivac pravi sitne mehurove onda dolazi do hvatanja tih mehurova po ribama. Videces vec to ako se desi I onda jednostavno smanjis protok vazduha.
Da li to smeta ili ne ko ga zna ali deluje ruzno.
 
Nece se to desiti kod ovog filtera, jer on ne pravi toliko sitne mehurice, a i nema ih previse.
 
Pumpa je kineska :twisted: tako da ne mogu da smanjim protok vayduha.
Bije uvek isto...Po meni i vise nego sto treba ali sta je tu je...Jako prska pa mi se to ne svidja bas.Iako je na dnu akvarijuma poprilicno prska i staklo koje stiti neonku od prskanja je mokro skroz
Probao sam da je "ugusim" tako sto sam stavio stipaljku na crevo ali uzalud :D.Nema promene!
Videcu ovih dana da je povremeno gasim i da probam da nadjem neki rasprsivac koji ima vecu povrsinu pa da na taj nacin smanjim intenzitet ili da kupim neki rasprsivac koji mogu da usmerim sa povrsine na dole.
 
Kod kineskih pumpi nemoj da gnjavis crevo ili na bilo koji nacin "gusis" pumpu.Ona vremenom sama oslabi (zavisno od primerka do primerka), a ovim metodama mozes trajno za kratak period da opteretis ionako slabu mehaniku/elektroniku unutra pa posle nece raditi kako treba.
Bolja varijanta je da kupis jednu T-racvu i dodas jos jedno crevo na koje ces da nakacis jos jedan rasprsivac ili mozda sundjer filter.
 
Racva covece...Pa kako se nisam toga setio ranije?!
Genije si.To cu odmah sutra da uradim.
Hvala!
 
Sa tim, kako Boban kaze "oduskom", uvek se i postavlja takav sistem kada je u pitanju manji rasprsivac. Znaci obavezno se postavi "T" razvodnik i dva ventila sa po jedne strane (rasprsivac i odusak) i tada napravimo regulaciju koja nama odgovara. Jedina mana ovakvog principa rada je bucnost koju stvara taj odusak , vazduh koji slobodno izlazi na odusku sisiti;)
 
Da li ce rasprsivac da smeta grejacu ili mogu da ostavim ovako?
Cini mi se da je pumpa malo jaca.Poprilicno vazduha ubacuje...
Moze li ovo da ostane ovako ili visak (ako je visak) vazduha moze da napravi problem?
Ako ima previše vazduha, i ako je on pored toga drastično hladniji od vode u akvarijumu, grejač se može prevariti i pregrejati vodu.
Mada, pitanje je koliko je sam vazduh u dodiru sa staklom grejača i da li dati protok može toliko uticati na zavaravanje termostata. Metoda probe i greške bi lako pokazala da li je ovo rizično ili ne.