mrest oskara

micho

New Member
4 April 2007
6
0
1
Juce mi zenka polozila jaja na jedan veliki plosnati kamen.Muzjak je jako agresivan.Dali nesto treba da radim ili da pustim da se stvari odvijaju same po sebi.Inace akvarium je 900l.i samo su dva oskara u njemu,namerno sam ih stavio u veci akvarium da budu sami vise im odgovara.
Dali neko ima iskustva sa mrestom oskara i mozda neki tips jer ovo je meni prvi put da imam mrest oskara.pozdrav
 
oskari

evo koja slika
 

Attachments

  • oskari 056.jpg
    oskari 056.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 34
  • oskari 044.jpg
    oskari 044.jpg
    72 KB · Pregleda: 50
  • oskari 043.jpg
    oskari 043.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 40
i evo jos dve:hej:
 

Attachments

  • oskari 060.jpg
    oskari 060.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 26
  • oskari 061.jpg
    oskari 061.jpg
    94.1 KB · Pregleda: 31
Bas si lep prostor obezbedio za svoje oskare, sigurno uzivaju u tako velikom akvarijumu. Napisi nam nesto vise, jel bilo predigre pre polaganja ikre. Kako se sada ponasaju? Koje su dimenzije aq?
:hej:
 
Moji oskari su poceli da se cudno ponasaju, citajuci po knjigama i po netu mislim da im je doslo vreme mresta, ali !!!!!!

U akvarijumu imam 3 oskara i 1 ribu nedefinisanog porekla, mislim da je vrsta catfish-a, ali tacan naziv ni po knjigama nisam nasao, jer bas kao moja nema u tim sto sam ja trazio, o njoj cemo nekom drugom prilikom, ali sad me zanima jedno.
imam 2 kamena u uglu zaklonio sam grejac njime jer mi je aq mali za oskare pa sam ih tu stavio dok se ne prilagode i ojacaju, e sad. Uvek u uglu stoje manji i najmanji dok najveci s6oji izdvojen sam i ceka plen na povrsini tj. mene:), sad kad im dam hranu pocnu da jedu normalno ali samo dok pada, cim padne kako se pogledaju odma pocinje neko leprsanje repom zadnjim i uvijanje kao da se koce, ko da ce slog da ih udara, i onda nista. Srednji oskar primetio sam da ima i neke ujede na sebi, ali ne neki jaki vise izgleda ko da se ogrebao nego da je izujedan, ali ima.

Pitanje glasi. kako da deinisem muzijaka i zenku, dali moze da stoji kamen za mrest na sredini ili ne pa ce one sam e da se izdvoje ili moram ja to da uradim mislim na separaciju riba. I sta da uradim sa Catfishom, nemogu da ga ubacim u druge aq jer imam previse sitnih ribica ima da smaze sve. A ako znamo da su ciklidi jako dobri roditelji, dal nesmeta da ostane u istom ?