Mrest Trichogaster trichopterus u zajedničkom akvarijumu

zevalicans

Member
31 Oktobar 2009
80
0
6
Novi Sad
U zajedničkom akvarijumu imam 1 mužijaka i 2 ženke pomenute vrste.
Jedan dan primetim da mužijak je potamneo i jurca po akvarijumu kao i pomenute ženke... tek tada vidim da je u uglu napravio baš malecko gnezdo ali prepuno ikre koja pluta po površini između pistie...nakon 2 dana malci se izlegli...mogla sam da primetim da ih je možda najviše 10 kom...Mužijak tada pravi novo gnezdo i prisustvujem sparivanju ženke i mužijaka :)...opet ikra pluta po površini....nakon 2-3 dana primetim gomilu malaca kako pliva po površni...i još njih u spoljašnjem filteru....nije mi izgledalo da će ih toliko biti , nije bilo toliko ikre...ali malaca ima bar 100 :oops:, Ženke i ostale ribice koje je mužijak neumorno vijao sam prebacila u drugi akvarijum i sad se ponosni tata sa decom šepuri po akvarijumu...
ps. sa malcima Trichogaster trichopterus-a u spoljašnjem staklenom filteru je i 1 kom. male zebrice koja se eto pojavila tamo nedelju dana ranije ;)
 
Od prethodnog mresta prezivela 4 kom i to oni koji su bili u filteru, ostale je tata pojeo jer ga nisam sklonila..., ponovo ubacila zenku i nakon 2 dana je sklonila kada se novi mrest dogodio i 2 dana nakon izleganja malaca iste sam prebacila ...ali ne sve...jedno 50 kom....dosta ih je ostalo u zajednickom akvarijumu sa tatom...videcemo da li ce i koliko preziveti
 
Novi mrest ...nesmem zenku vise da ubacujem kod njega, sada sam ubacila drugu i mnogo manje ikre ima ali su se malci izlegli, sad su stari 1 dan