Mystus Tengara

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jedna vrlo interesantna cat riba koja nam dolazi iz Azije. Vrlo je laka za negovanje jer nema specificnih zahteva. Pored toga je i miroljubiva. Poraste oko 20 cm. Na slici je srebrna varijanta.


DSC04147.jpg
 
Tacno je da ova tz. "riba macka"nije zahtevna. Ali moram da kazem nesto iz svog licnog iskustva.

Ovu ribu sam upoznao 1997 godine i tada sam jednu ubacio u svoj "kucni akvarijum" zajedno sa ostalim ribama ( platike , gupike, tetre,....) i evo sta sam primetio.
U pocetku ova riba mi nije pravila nikakve probleme , cak je delovala vrlo plasljivo narocito kada se pridje akvarijumu. Ali kasnije sam primetio da hoce da napada ostale ribe i to bas kada nikoga nema ispred akvarijuma. Cim se priblizis, postaje "nevinasce" moze joj neonka ispred nosa plivati ona ce cak pobeci od nje ali zato sam je uhvatio na delu kada je napadala neonke i kada je jednu od njih dokopala i prepolovila.
Tako da sam morao da je izvadim iz akvarijuma kako ne bih ostao bez plavih neonki.

Eto toliko iz mog licnog iskustva sto se tice ove vrste ribe. :wink:
 
Pa ti si napravio osnovnu gresku.

Sve te vrste riba u drugim manjim ribama vide hranu a to je velika razlika. Agresivnost nije zelja da se jede. One imaju logiku da sve sto stane u usta je hrana.
 
Bobane, nije ona bila nista veca od Pangasius sutchi sa kojima nisam imao tih problema. Mislim da sam i pogresio u proceni ribe koju sam imao.
Sada se dobro secam da sam imao "ribu macku" ali Aris seemani sto objasnjava sve to sto je se desilo sa neonkama.

Vec odavno je nisam video na nasem trzistu pa sam je izgubio iz moje "memorije",sorry. :wink:


[Broken External Image]:http://www.auctionphotobank.com/upload/108643261358.jpg