Nano moj lepi

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
evo i moje ispunjene zelje da imam maleni AQ samo za rakonje.

dimenzije : 30x30x30

imajte u vidu da jos uvek ne stoji na svom mestu ,nema pozadinu i cekam da mi stigne spoljni mali filter(ovaj unutrasnji ,improvizovani ne gledajte hehehe)

U njemu od bilja :
Lilaeopsis brasiliensis
Cladophora Moosball koju sam isekla ,prosila najlonom i pricvrstila za kamenje.
i Hemianthus callitrichoides "Cuba" kojoj tek sleduje razrastanje.

u njemu za sada 5 kom caridina sp. crystal red
i valjda amano 3 kom
0f575b86b8a316ca9c0270b58c03cbc9.jpg


2fbc65e92ad62e0b6261ec47c1882d02.jpg


racici jos uvek slogirani od transporta
ab98d5d7d5155e888b460988a39ad841.jpg


6fa897e63483b9f2fd4f9d8e599ed247.jpg
 
Lepo .. lepo ..
Mozda bi neka valisnerija mogla u zadnji plan da upadne ..

I ja sam se zarazio sa račićima .. :) ..
Čekam da sredim malo bilje .. pa da uslikam ..

Kod mene su Neocaridina denticulata var. red .. 27 komada .. :) .. u 60 litara vode ..
 
Hvala Svitac.
Po mojoj prvobitnoj zamisli ovo je definitivna postavka sto se bilja tice.Valisneriju nikako ,visina AQ je tek 30cm .Mooozda dodam nesto ,ali to nesto mora zestoko da mi se dopadne i da ne raste prvisoko.
Bice tu jos vrsta garnela ovo je tek start sa njima.U planu mi je po oko 5 kom razlicitih.Neke sam narucila ,pa ih cekam ,neke cu da uhvatim u hodu.
Zelja mi je bila cak i nesto manji AQ od ovoga ,jer u kuci imam vec 500l,ovo cisto za moju dusu i oci jer obozavam rakonje,koje uz duge koje inace imam nema sanse drugacije da opstanu.
i kao sto rekoh ni sama oprema nije potpuna .
 
E pa super je mali! Jos dok se razrastu biljcice ...cool! Ja sam sinoc pobacala sve sto sam Cladophore imala .Pocela se siriti ,pustati male Cladophorice ,pa je akvarijum izledao vrlo neuredno . Imam i ja racice (red cherry ) ,al izgleda da su mi svi zenke ,a tesko nabaviti jos ...Sad za sad moj mali aq je pravi babinjak haha...Pozdrav!
 
i alga je biljka :mrgreen:
iskreno
Vesicularia dubyana mi se licno ne dopada iz razloga sto kako god bila pricvrscena ostavlja svoje pelcere i tamo gde nije bilo u planu ;)
Kako god ,nisam je tu zamislila.
Moguce izmene sto se tice kamenja,ako pronadjem neko malo vece ...
 
Damari ,ja sa sam zbog tog razbacivanja pelcera(komadica) i izbacila Cladophoru .Na kraju ti pocne praviti dzumbus slicno kao i mahovina. Vjerovatno ce s vremenom poceti da trune na dijelu gdje je naslonjena na kamen zbog svjetla ,pa mozda i to bude pravilo problem.U svakom slucaju super sad izgleda ,a vremenom ces vidjeti ,pa mozda i pokusati drugacije rijesiti zamisao.Riccia ,mooozda ? Mada i ona zna praviti nered ...Opet pozdrav!
 
Dragankinez
Monosolenium tenerum imam u jednom od mojih akvarijuma
lepa biljka u svakom slucaju .

sto se tice Cladophore imala sam dve vrste
prav je bila vrlo rastresita
dok je ova druga toliko gusta i cvrsta da sam je bukvalno sekla tesko makazama i posle jos malo rastezala da dobijem zeljeni oblik kamena na koji cu je vezati
a vezala sam je tako sto sam je prosila najlonom debljim
znaci ogromna igla i prosila :)
ova je citavim svojim obilkom bila puna i cvrsta dok mi je predhodna vrsta imla supljinu u sredini i bila mnogo rastresitija.
Moguce da ce na boji malo izgubiti uz kamen ali to sigurno nece biti zbog manjka svetla jer ga vakako nije ni bilo pre na mestu gde je kasnije presecena,tj u svojoj sredini ;)

i sta vise po nekim inostranim caopisima o garnelama sam citala kako su im Cladophore najdraze to ova moja nekolicina potvrdjuje .