Nedostatak elemenata

Stole75

New Member
13 Oktobar 2019
26
0
1
45
Auckland
Pozdrav svima,

Imam neki problem sa biljkama u akvarijumu. Nikad nisam imao prave biljke u akvarijumu i ovde sam krenuo ponovo da se bavim akvaristikom i rekoh da ubacim prave biljke. Za biljke koristim tečna djubriva (Seachem Excel-zamena za CO2 i Seachem Flourish-mikro elmenti). Od početka sam stavljao 5ml i jednog i 5ml drugog svaki treći dan (dva puta nedeljno). Od pre dve nedelje sam okačio neke fotke mojih biljaka jer nisam bio siguran imam li neke neželjene goste (puževi) pa mi je neki lik iz grupe( Aquascape shop-Boban zna koji su) dao savet da stavljam Flourish svaki dan po 3ml, a svaki drugi Excel isto 3ml. Medjutim,po stanju na biljkama izgleda da nedostaju makro elementi koliko sam ovde na forumu pročitao, a i na internetu. Pošto smo mi akvaristi ovde slabo opremljeni sa raznim preparatima da li bi neko mogao da mi preporuči neki makro element pa bih probao da nadjem na ebay ili Boban ako zna da mi preporuči nešto odavde.

Attachments

• IMG_3021.jpg
    IMG_3021.jpg
    203.9 KB · Pregleda: 5
  • IMG_3022.jpg
    IMG_3022.jpg
    126.5 KB · Pregleda: 5

Igor87

Member
8 Juli 2008
92
6
8
Ala ti volis da trpas svasta od hemije u taj akvarijum.

Kakvu si podlogu napravio? Da li su to emerzno uzgojene biljke?

Stole75

New Member
13 Oktobar 2019
26
0
1
45
Auckland
Ala ti volis da trpas svasta od hemije u taj akvarijum.

Kakvu si podlogu napravio? Da li su to emerzno uzgojene biljke?
Nemam podlogu uopšte, imam samo sitan pesak, nisam gurao treset ili zemlju ili bilo šta drugo.Nisam da hteo svakih 7-8 meseci da menjam tu podlogu. Za biljke ne znam, kupio sam ih online iz radnje specijalizovane za akv. biljke.

Igor87

Member
8 Juli 2008
92
6
8
Ko kaze da se menja podloga svakih 7-8 meseci?

Lici na manjak kalijuma, ali ja bih rekao da su to emerzni listovi sto su propali. Deluje mi kao da su mladi u ok stanju.
Svakako ako mislis da drzis biljke trebao si podlogu da stavis neku, da si ovde ja bih ti rekao da dodas malo osmokota u podlogu, al nemam pojma sta tu ima u ponudi. Mozda one sera tablete? Svakako strpi se malo sacekaj da vidis sta ce biti sa novim listovima i mani se hemije toliko za sve zivo u akvarijumu, poenta je valjda da napravis sistem koji zahteva sto manje prckanja u njemu a sto vise uzivanja...

Stole75

New Member
13 Oktobar 2019
26
0
1
45
Auckland
Ko kaze da se menja podloga svakih 7-8 meseci?

Lici na manjak kalijuma, ali ja bih rekao da su to emerzni listovi sto su propali. Deluje mi kao da su mladi u ok stanju.
Svakako ako mislis da drzis biljke trebao si podlogu da stavis neku, da si ovde ja bih ti rekao da dodas malo osmokota u podlogu, al nemam pojma sta tu ima u ponudi. Mozda one sera tablete? Svakako strpi se malo sacekaj da vidis sta ce biti sa novim listovima i mani se hemije toliko za sve zivo u akvarijumu, poenta je valjda da napravis sistem koji zahteva sto manje prckanja u njemu a sto vise uzivanja...
Ima ovde baš to ali znam da tu podlogu moraš promeniti.Kd biljka izvuče sve što joj treba iz nje, šta će da je hrani posle? I na pakovanjima ovde piše da je 12 meseci i posle menjaš. Evo moj jedan prijatelj ovde stalno menja to na svakih 7-8 meseci. Nema šta nije probao od podloga.

Igor87

Member
8 Juli 2008
92
6
8
Pa ne znam, ti sacekaj Bobana da se javi on verovatno ima koristan savet; ali mislim da pogresno pristupas svemu, treba ti vise strpljenja i vremena.

Ja u zivotu nisam menjao podlogu dok nisam rasturao akvarijum kao i vecina akvarista koje znam...

Stole75

New Member
13 Oktobar 2019
26
0
1
45
Auckland
Pa ne znam, ti sacekaj Bobana da se javi on verovatno ima koristan savet; ali mislim da pogresno pristupas svemu, treba ti vise strpljenja i vremena.

Ja u zivotu nisam menjao podlogu dok nisam rasturao akvarijum kao i vecina akvarista koje znam...
Verovatno ću je i ja ubaciti u budućnosti, ako budem vadio sve napolje pa ponovo jovo nanovo.