nemanja

nemanja

New Member
3 Januar 2005
6
0
1
beograd
Evo, da se i ja predstavim sa svojim discusima. Uskoro cu postaviti novu slliku, ova je star mesec dana, a discusi su porasli :lol: . Velika zahvalnost Octopusu na savetima i prakticnim primerima njegovih discusa :p .
Pozdrav
 

Attachments

  • moji_discusi_1.jpg
    moji_discusi_1.jpg
    129.8 KB · Pregleda: 71
Zdravo Nemanja i dobrodosao :D

Kolaekcija ti je zaista dobra, a s obzirom od koga sve to potice, nije ni cudo.
Pozdrav za tebe od najlepse grupe akvarisata na NET-u :D

Mirka.
 
Nemanja, dobrodosao na forum :)

Eh, Octa mora da zavuce prste na sve strane :)

Lepo izgledaju diskusi i jedino mislim da bi mogao da im obezbedis neku vecu biljku, tek da imaju mali zaklon i da se osecaju udobnije.

Nisi naveo detalje o akvarijumu, velicina itd. Vidim da koristis EHEIM filter pa bi mogao da navedes koji je tip.

Posalji nove slike pa da vidimo kako sve napreduje.
 
Dobro nam dosao Nemanja a vidim da su neki pre mene primetili EHEIM filter a ja bih rekao da je to nesto stariji model (ako se ne varam ) a grejac koliko vidim koristis "PEAK"200W.. Da li sam pogodio? :D

Ma, najmanje je to vazno, bitno je da si ovde na ovome sajtu koji moze dosta toga korisnog da nam pruzi i nadam se da ce mo se lepo druziti :wink:
 
Varate se obojica, ?cigledno je u pitanju Atman, odlicna kopija Eheima by China.

Nemanja jel ti golo dno u akvarijumu ili imas neku podlogu?

Ako ti treba valisneria gigantea da ti napravi zaklon i malo smanji intezitet svetla ( diskusi ne vole jako svetlo ) mogu da ti dam iste.

Pozdrav
 
Hvala svima na dobrodoslici!
Ostro Bucino oko je primetilo da je u pitanju Atman, 1200l\h, a za grejac ste pogodili! :lol: Akvarijum je zapremine 330l 100-60-55. Trenutno je u njemu deset discusa, ali uskoro planiram da stavim jos nekoliko komada, pre svega plave boje. Nove slike cu postaviti u petak-subotu. Nemam podlogu, mnogo mi je lakse da ovako cistim akvarijum, u njemu su samo panjevi, privezane nane i dva kamena. Trebalo bi u narednom periodu da oformim jos jeda akvarijum u kome ce biti vise biljaka. Buco, hvala na ponudi za biljke, to kada drugi akvarijum budem spremao!
Pozdrav
 
Ma ja sam i mislio da je to verovatno Atman-ov filter ali nisam bio siguran . Malo me je povuklo i to sto je Boban pitao koji je model EHEIM-a ,mislio sam da je on vec prepoznao...Ali kao sto vidite, treba vise verovati svojoj intuiciji. :lol:
Vidim da je vec duze u upotrebi cim je postavljenja neorginalana gumica koja prilepljuje cev za staklo ili je mozda samo pridodata da bolje stoji cevu akvarijumu :wink: He..he, ala sam ja detaljista :lol:
 
Cao Nemanja drago mi je da si nam se pridruzio.
Bobane nisam ja umesao prste vec se nasao momku oko nabavke filtera i par saveta......E sad, da su mu se svidele neke moje ribe to stoji i moze se se sa slika videti ali bar je prosao dobro .(Dobio je zdrave-sigurne ribe ,sto je po meni jedan od bitnijih faktora za uspesan pocetak ....Naime ovde od diskusa mnogi odustanu jer u samom startu dobiju lose,najcesce bolesne i nekvalitetne primerke)

Sve ostalo je na Nemanji i ja mu zelim dobru zabavu u druzenju sa ovim ribama i nama svima ovde.
 
Dobro doslica Nemanji i sa moje strane, a kada budes sredjivao taj drugi akvarijum, javi se, bice nesto biljaka i od mene.
 
Nemanja i od mene dobrodoslica. Jedan savet na pocetku - ovde je prostor za fotografije ogranicen, pa ti savetujem da smanjis fotku na nekih 40-ak kb, da bi imao mesta za buduce.