Nova vrsta-Psihodelicna riba...

^^Pink^^

Member
26 Avgust 2007
61
0
6
www.montenegrogirl.co.nr
Ovu novu vrstu ribe otkrili su instruktori ronjenja nedaleko od ostrva Ambon na istoku Indonezije.
Profesori iz Vasingtona su je nazvali Psihodelicnom, ova riba pripada vec poznatoj vrsti ali ima neke osobine koje njene srodnice nemaju, ima nesto kao noge i skakuce po dnu mora kao lopta.

Video ima pa i sami pogledajte...



1f56215d0bffff361a496da5db8f6016.jpg
 
Gde su te nogice ?
Niti ima noge niti skakuce ko loptica, obzirom na oblik i kretanje nije 'glatko' kao kod
plosnatih riba ..
deluje mi kao da koristi strujanje vode da se krece ...
 
Pectoral peraja imaju tu ulogu kod Frog riba, sve jedno "ruke" ili "noge", kako je kome zgodnije da to opise. Uglavnom se kazu "noge".

Nista ovo ne bi bilo neobicno i to bi bila samo jos jedna Frog riba da ona nema neke karakteristike koje su sasvim nove. To je pre svega kretanje. Riba se otisne repnim perajem i naglo istisne vodu kroz skrzni otvor a to mu dodje kao mali reaktivni motor.

Inace ona je otkrivena prosle godine a sada je samo zvanicno dobila status vrste.
 
Gde su te nogice ?
Niti ima noge niti skakuce ko loptica, obzirom na oblik i kretanje nije 'glatko' kao kod
plosnatih riba ..
deluje mi kao da koristi strujanje vode da se krece ...

Neki tamo naucnici(mada kad su oni nesto znali, mi to znamo mnogo bolje) su otkrili da ona koristi peraje kao "noge" i krece se po dnu sa tim "nogama", ali ako neko zakljuci drugacije mislim da ih moze demantovati, zar ne??!!

Pectoral peraja imaju tu ulogu kod Frog riba, sve jedno "ruke" ili "noge", kako je kome zgodnije da to opise. Uglavnom se kazu "noge".

Nista ovo ne bi bilo neobicno i to bi bila samo jos jedna Frog riba da ona nema neke karakteristike koje su sasvim nove. To je pre svega kretanje. Riba se otisne repnim perajem i naglo istisne vodu kroz skrzni otvor a to mu dodje kao mali reaktivni motor.

Inace ona je otkrivena prosle godine a sada je samo zvanicno dobila status vrste.

Ej nisam znala da je jos prosle godine otkrivena, jer sam je ja prije par dana prvi put vidjela , auuu sto camim:)

Na ovoj adresi je lijepo opisano, kako ona to skakuce i sl. pa ako neko razumije neka izvoli:)

http://www.scinexx.de/wissen-aktuell-9564-2009-02-26.html
 
Neki tamo naucnici(mada kad su oni nesto znali, mi to znamo mnogo bolje) su otkrili da ona koristi peraje kao "noge" i krece se po dnu sa tim "nogama", ali ako neko zakljuci drugacije mislim da ih moze demantovati, zar ne??!!


U svu cast naucnicima, novinarima i sirokom auditorijumu, ipak znam kako lopta skakuce.
Oni koji su zaboravili neka se prisete. Mozda sam bukvalista ali ako se vec neko ili nesto opisuje treba to sto razumnije da se uradi. Kretanje ove ribe sa loptom koja skakuce nema nikakve veze.



Procitah ja to sve Bobane, problem nije u dostupnosti informacija nego u pogresnom prenosenju.
Vest su prenele sve TV stanice u Srbiji, sto u jutarnjem sto u vecernjem izdanju i svi slepo prepisuju txt
koji je negde iznikao na net'u. Niko od tih novinara da ubaci koju svoju rec ili zapazanje.
Niko od njih malo da procacka po net'u i da saopsti najsiroj javnosti neki detalj vise.
Pustili su samo snimak gde riba zeva za medalju, uz txt da se krece po dnu kao loptica koja skakuce.
Jos kad pomislim da sam primoran da placam pretplatu takvim medijima .. uzas ..
 
U svu cast naucnicima, novinarima i sirokom auditorijumu, ipak znam kako lopta skakuce.
Oni koji su zaboravili neka se prisete. Mozda sam bukvalista ali ako se vec neko ili nesto opisuje treba to sto razumnije da se uradi. Kretanje ove ribe sa loptom koja skakuce nema nikakve veze.




Ova riba skakuce i to se bas lijepo vidi, ne krece se kao ostale ribe i komotno moze da se poredi sa loptom, dodirne dno pa odskoci ;)

Ja ono sto sam cula i procitala o njoj ja sam i napisala, pored toga pronasla i taj snimak pa ko je nezadovoljan mojim opisom mogao je i sam da vidi sve to.
Novinari a i svi mi ostali mozemo da iznesemo ono sto je trenutno dostupno, a neko svoje zapazanje je iznio neko ispoid i rekao da je "dibidus psiho" pa i to je nesto.

Mjesto sto komentarises nase (netacne)postove mogao bi ti nesto novo da zapazis i da nam napises da i mi nesto naucimo, posto vidim da si dobar akvarista i imas savrsenstvo od akvarijuma.
Lijep pozdrav :hej:
 
Mjesto sto komentarises nase (netacne)postove mogao bi ti nesto novo da zapazis i da nam napises da i mi nesto naucimo, posto vidim da si dobar akvarista i imas savrsenstvo od akvarijuma.
Lijep pozdrav :hej:

Ja i jesam komentarisao vest a ne tvoj post, sto tebi ocigledno nije jasno.
Isto bih prokomentarisao i da je vest postavio Boban, Fauna ili dr.Coa ... ili bilo ko sa foruma.
Ostalo necu komentarisati, nije u vezi sa temom .. :hej:
 
Vijest je trebala da stoji tu da neko ko jos nije vidio vidi tu pomalo cudnu ribu, ali valjda to nije bila dobra ideja, svi su vec znali za to, pa bi se ova tema mogla i izbrisati.
 
Vijest je trebala da stoji tu da neko ko jos nije vidio vidi tu pomalo cudnu ribu, ali valjda to nije bila dobra ideja, svi su vec znali za to, pa bi se ova tema mogla i izbrisati.

Taman posla da se ovo brise ili da se konstatuje da ova tema nije korisna. Siguran sam da je za mnogi od nas ovo nesto novo a bice novo i za neke buduce citaoce ove teme. Problem je taj sto je ova diskusija nekako skrenula sa svoje osnovne putanje pa je sve ovo poprimilo neku iskrivljenu sliku.

^^Pink^^ hvala za informacije i samo nastavi tako :)