novi pandoričin filter...

pandorica

Member
19 Novembar 2005
40
0
6
novi pandori?in filter...

hihi evo da se i vama pohvalim, postala sam vlasnik tetra tec ex 700 filtera i vec je u funkciji... pa sada aq filtriraju i ex 700 i fluval...

fluval ide vanka za nekoliko tjedana pa ex 700 preuzima sve funkcije...

voda je kristalno cista hehe... ma odusevljana sam...

pitanje:

1. kako cistiti filterske cijevi kada se nakupi necistoce u njima?

hvala
 
Ja sam sam napravio prilicno efikasnu spravu za ciscenje cevi. Naravno nisam nasao original cetku da kupim pa sam pribegao DIY varijanti.

Od obicnog sundjera za pranje sudova (Vileda ili bilo koji slican) uzduzno sam isekao jednu "trakicu" i na sredinu vezao najlon (strunu) za pecanje.
Tu strunu provucem kroz cev ili crevo i proteram sundjer koji pokupi sve u jednom prolazu. Prilicno efikasna stvar za nikakav novac.

Jedina stvar koju bi jos dodao je ta da je najlon i suvise lagan pa je potrebno prilikom provlacenja kroz cev na drugi kraj kontra od sundjera okaciti nesto teze da moze da se taj najlon provuce kroz cev.

Ja sam koristio sajlicu za pecanje za to. To je ona sajlica koja se kaci ispred varalice da je stuka ne pregrize. :lol:

Eto nadam se da sam bio jasan i da se moze ukapirati ta moja skalamerija :D

Pozdrav.
 
hvala... shvatila sam sve...
daklem komad spuzve, silk, nesto tesko da povuce silk kroz crijevo ( moze neki cavao ili saraf hehe... i udri i cisti haha...


thnx