Ode moj canon u istoriju

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pre neki dan hteo sam nesto da slikam kad ono, pola slike je crno. Napravim jos par slika i sve je bilo ok a onda opet isto. I onda se samo pojavi err 99 i tu je kraj price :(
To je tipican primer kada se blenda pokvari. Broj slika koji je nacinjen aparatom je negde oko 60000 sto je nesto iznad polovine nekog zivotnog veka kamere.
Sta je tu je, moze to da se opravi ali je pitanje isplativosti. Kada sam sve sabaro odlucio sam da ne popravljam kameru i da je jednostavno otpisem.
Posto je sve ovo ispalo neplanski napravio sam neko kompromisno resenje i nabavio Canon Rebel T3i / EOS 600D sto je priblizno mojoj staroj kameri.

Sada mi ostaje samo da malo vezbam sa time :)
 
Vidis, cim si pomislio da ga menjas razboleo se jadnik i od tuge presvisao :oops:. Inace bas juce sam gledao isti taj aparat. Koja je cena u NZ, cisto da uporedimo sa ovim ovde.
 
Pa izgleda ta je tako. Od sada cu da cutim kao riba :)
Ja sam uzeo samo aparat bez objektiva jer njih vec imam a ti objektivi sto idu uz aparat bas i nisu nesto posebno. Platio sam NZ$ 990.
Pored toga sam jos uzeo i vecu memorijsku karticu. Do sada sam koristio klasu 6 od 4 GB ali sam to zamenio sa SanDisk Extreme 30MB/s SDHC Flash Memory Card - 16 GB klase 10.
 
Sve slike riba koje vidis na ovom forumu su slikane sa tim objektivom. To se ne odnose na stare slike. Ove nove slike imaju ime IMG_xxxxx.JPG Stare slike imaju u nazivu DSC_xxx ili DSCF_xxx
 
Mozes da ga koristis i za opstu upotrebu samo sto ti je sve nekako blize. To je aparat namenjen za macro slike.

Primer, slikano sa istog mesta:

Canon EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6 IS

bfb9810e14657dbd28ed87da249a06f9.jpg


Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM

a984de0ac7ed28f81079e7b8b7048c22.jpg