Papilochromis (ex Microgeophagus) Ramirezi

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
[Broken External Image]:http://www.auctionphotobank.com/upload/108782151766.jpg

...jedna od najstarijih akvarijskih ribica, dolazi iz j.Ametike i spada u porodicu patuljastih ciklida...postoje Njemacki plavi ramirez(vidi sliku!) i Kolumbijski zlatni ramirez.
Miroljubiva ribica koja ce ignorirat vecinu ostalih stanovnika, ta je ba zbog toga pogodna za zajednicki akvarij...
Neki kau da je izuzetno osjetljiva, no to jednim dijelom nije istina... naime, osjetljive su za vrijeme transporta, a jednom kad se priviknu na va akvarij mogu bez posebnih zahtjeva proivjeti svoj puni vijek, koji je naalost kratak (3-4 godine)...
Prihvacaju bilokakvu hranu, ali kao i sve druge ribe najzadovoljnije su ivom hranom...
Na slici je jedan od mojih 5 maliana iz Hrv. uzgoja, i njima se jako veselim jer su samim time priviknute na "domacu" vodu!
 
To je vec druga stvar :wink: J.Americki ciklidi su za moj ukus mnogo lepsi nego Africki. :D

Moj komentar za ramireze da su predivni. :D
 
Lijepa riba!
Bas sam maloprije procitao nesto o mrijestu na akvarij.net

Nego Stina rekao si da su pogodni za zajednicki akvariju,dali si mislio za zajednicki akvarijum sa ostalim ciklidima ili mogu sa drugim ribama??
 
mislio sam sa drugim ribama, totalno su miroljubivi, a agresivnije vrste ignoriraju :wink: imao sam jednim slucajem mujaka bettu koji se stalno kraj ramireza napuhavao, a ovaj ga nije ni 5% fermao... zbilja je bilo smjeno... no onda je ramirez postao s vremenom nasrtljiv prema bettinim dugim perajama...
...no opet nakon 2-3tjedna se stanje smirilo i zajedno su ribe plivale!!
Ramirez je moj prijedlog al obavezno oar komada jer ih je zbilja ljepo vidjet kak se jurcaju...
mujaci se znaju malo naganjat, al to je zanemarivo...
Spol odreduje sigurno tako to za vrijeme spolne zrelosti (cca 6 mjeseci starosti) enki pocrveni trbuh... to je jedini siguran nacin!!!
peraje su riskantne jer sam imao primjera gdje je enka bila lajer i imala je naravno due peraje od mujaka...