Pearl danio

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Danio albolineatus - Pearl danio

DSC01038.jpg
 
riba je vrlo lagana za drzanje i uzgoj, preporucio bi je pocetnicima. na trazi nikakve posebne uvjete, dovoljna je obicna odstajala vodovodna voda iliti cesmovaca :) . riba je vrlo brza i zivahna, najbolje se ponasa u jatu, a i efekt je ljepsi. boje su prekrasne, uz biljnu pozadinu i dobro svjetlo ribe prekrasno opalesciraju. ko je imao posla s obicnom zebricom B. rerio s ovom nece imati nikakvih problema :wink:
 
Da ,...koliko ja znam tek od godinu ,dve pocela je i kod nasih odgajivaca masovno da se odgaja. Inace da li zato sto nije bila prisutna dugo na trzistu ili ne , meni je veoma zanimljiva i lepa kao jatna riba. :wink:
 
Kada sam bio veoma mlad ,takoreci decak ,osnovac,(da ne pominjem i ono pionir) prvi put sam se sreo sa ovom ribom.(na zalost iako jos uvek dobro pamtim sve te minule dane prilican broj godina je do danas preleteo preko njih.)Tada je na zalost ova vrsta bila zastupljenija na nasim prostorima nego danas .
Zasto ? - nemojte me pitati jer odgovor znam isto koliko i vi.
Ako neko kaze ne uvozi se - to je relativno tacno, mada sam ja licno par puta pokusao da za ovu vrstu ponovo vratim na ove prostore. Svaki moj takav pokusaj bio je osujecen slabim interesovanjem vlasnika aqua prodavnica i samim tim traljavom prodajom.
Jednom prilikom kada sam jednoga kolegu upitao zasto nije zainteresovan za istu nonsalantno je odgovorio - "Pa nije crvena covece .

Sta da se radi - Nasa posla....
 
Ej, al si me nasmejao. I kazes, ja tetka.
A meni se svidele ribice bas zato sto nisu crvene :lol:
Steta, izgleda da je crveno u modi :?
Bas tako nasa posla.
 
Ovo je jedna od mojih riba snova. Poto ja nisam jo uvek vremean kao neki mislim da sam u ivotu video ne vie od pet primeraka ove ribe i to na vie od jednog mesta.

Trebalo bi da je to riba koja po svom ponaanju i kompatibilnosti odgovara svim onim kombinacijama u koje ide i D.rerio.

Ne znam imali to veze sa godinama, ali sve se vie palim na Aziju i na arane.
 
rogus said:
...Trebalo bi da je to riba koja po svom ponaanju i kompatibilnosti odgovara svim onim kombinacijama u koje ide i D.rerio

Da,... po ponasanju nista se bitno ne razlikuje od klasicne zebrice ( Brachydanio rerio ) ..Ja sam je imao naravno u maloprodaji i najzalije mi je ,sto nisam mogao sebi da ostavim jedno manje jato. Predivno izgledaju u jatu narocito kada jato iznenada promeni smer kretanja ,tada mozete videti taj sedefasti osjaj koji vam zablista pred ocima. Ne znam da li sam uspeo da koliko toliko docaram lepotu ovih riba. :?