Pitanje oko diskusa...

burdza

New Member
14 Oktobar 2023
6
0
1
23
pre nekih 7 dana sa kupio 2 diskusa , imam akvarijum od 100l, covek od kog sam ih kupio cuva ih u tvrdoj vodi i ima bas lepe primerke ali elem da se vratim na stvar, reko mi je da im ne palim svetlo 2, 3 dana oni su ipak malci imaju po 4 5 cm, jedu lepo imaju svetliju boju, al kako ja njih da naviknem na svetlo kad upalim svetlo oni su u uglu nece da jedu nista, kupio sam im neko slabije svetlo, pa bih bio zahvalan na pomoci...
 
To je neki period navikavanje koji je normalan kod riba. Promena sredine, vode, i sve ostalo sto ide sa time. Ti slobodno upali svetlo a ribe kada ogladne jesce bez problema.

Jos da dodam ovome napisanom, razmisli da im dodas neku granu ili mozda neku vecu biljku. Diskusi su plasljive ribe i uvek nekako traze da se nalaze na po njima sigurnom mestu.
 
To je neki period navikavanje koji je normalan kod riba. Promena sredine, vode, i sve ostalo sto ide sa time. Ti slobodno upali svetlo a ribe kada ogladne jesce bez problema.

Jos da dodam ovome napisanom, razmisli da im dodas neku granu ili mozda neku vecu biljku. Diskusi su plasljive ribe i uvek nekako traze da se nalaze na po njima sigurnom mestu.
Hvala, vremenom su se navikli na svetlo, stavio sam im i povecu biljku.