pitanje u vezi sa leminzima:)

jazz

New Member
24 Januar 2008
9
0
1
...ja kao sinoc postavila temu-ovo moje pitanje, medjutim sada ne mogu da je nadjem ovde na forumu:confused:
Elem, planiram da ovih dana kupim leminga...odn, tako su mi rekli u Pet shop-u - da je to leming iliti patuljasti hrcak. Da li je zaista leming isto sto i patuljasti hrcak? Ukoliko nije isto, a nacin odgoja malene zivotinje je isti, onda mi je totalno nebitno da li je jedno ili je drugo! Samo je bitno da ga na pravi nacin cuvam i negujem, kako bi ziveo duuuugo i zadovoljno:) Znacilo bi mi kada biste me sto podrobnije informisali o tome sta jede, pije, sta nikako ne sme da jede, da li za podlogu da mu uzmem piljevinu, seno...nesto trece...itd...u svakom sl-razumete me:)
Hvala:hej:
 
Fauna, hvala puno:) Znaci prvo i glavno pitanje koje sam imala je reseno (idem korak po korak:). Znala sam da malo lupetaraju po pet shopovima, da ne kazem laaage:mrgreen:
Kada budem uzela malisana, postavicu fotku ovde, pa se nadam da ces mi pomoci da definisemo sta je, kako bih mogla da se opustim u gajenju tog bebca jer pre svega moram tacno znati sta je (da li je patuljak ili lemi) da bih znala sta mu sve treba,zar ne:?:
 
...jeeee, jupiiiiiiiiiiii:lol: ...uzela sam male "chvarke" ...otisla sa namerom da izaberem jednog,ali ne mogah ostaviti ovog drugog da samuje... medjutim...uhvatila sam se za glavu kada smo ustanovili da su decak i devojcica, ali nisam zelela odustati,pa i bebama cu jednog dana naci dom:)
jos uvek ih nisam fotkala, jer mukice, otkako su videli kotur (onaj tocak)-ludi su od radosti, pa ne bih da ih ja sada mnogo "drmusam".
...da li je greska sto je metalni (citala sam neke komentare da bas nije sjajno da je od tog materijala, ali plastican moze da se ubaci samo u kavez,a ja sam uzela akv)
...uzela sam neku stranu presovanu piljevinu firme PRESTIGE premium..imam utisak kao da malo osecam miris cetinara ?? ..a i za to sam citala da ne bi trebalo koristiti...morala sam im staviti tu podlogu, ali sam prvo ciscenje (za 2-3 dana) deo sipala u ciniju i stavila da se proluftira na terasi? nadam se da nisam smesna:lol: to je sve ok, zar ne?
 
Znaci kupila si malisane ...:cool2:

Metalne koture koje glodari vrte kod mene , znam da ti glodari nemaju nikakvih nezeljenih posledica . Ne znam ,voleo bih da znam sta pripisuju kao nezeljene posledice?

Piljevina cetinarskog porekla nije pozeljnija ali isto tako ne moze se reci da moze biti veliki problem ako je ona miksovana sa drugim drvetom . Pa, sta rade glodari u prirodi ,da li mozda moraju da biraju panj , drvo ili nekavu granu koja nije cetinarskog porekla ?! Mislim da se u tome dosta preteruje i previsae dize prasina , glodar kada glodje ne jede to sto glodje, vec samo trosi zube kako bih instinktivno skratio na prirodnu meru. Mada , u zarobljenistvu ne traba glodarima postavljati grane za glodanje cetinarskog porekla, kada imamo veci izbor , mnogo boljih i zdravijih grana od drugog drveta. Pouzdano znam, da vecina odgajivaca mnogih glodara koji se odgajaju kod nas, uopste ne vodi racuna o tome od kakvog je drveta piljevina jer nije moguce izvrsiti separaciju piljevine , znaci ne postoji nigde kod nas separirana piljevina . Koristim u vecini slucajeva Vitakraft presovanu piljevinu namenjenu svim glodarima i znam da je izmesanog sastava , da ima i cetinarskih iveraka...;)
 
..joooj, Fauna, bas ti hvala... ti si kao neki 24h "online prijatelj" za pomoc pri odgoju ljubimaca:) Bas sam ti zahvalna buduci da ja nemam iskustva sa glodarima, ali sam max posvecena kada su zivotinje u pitanju i onda prosto..brinem:) Mada, bas sam se potrudila-isla sam na sve moguce sajtove, citala sve na ovom i drugim forumima...
..stavila sam malisanima pojilicu; da li ti svojima potenciras zelenis i sve biljne stvari (i sta?); u slucaju da im dajem malo jabuke ili neku povrcku, nema potrebe da im sklanjam pojilicu,zar ne? Razumno je da ce se oni sami sluziti u skladu sa svojim potrebama.
...sto se tice spomenutog o koturu i o piljevini...naplasili me ljudi; navodno na toj metalnoj moze da polomi nogu!?? ..a piljevina koju sam uzela, deluje odlicno, pritom sam je x5 skuplje platila, a ja sam ipak,ako nista, bar pomalo pobornik onoga-"kvalitet opravdava cenu":rolleyes: ...no,za svaki sl, eno, deo se jos uvek malo vetri na terasi:)
...plishanchici su najdivniji, jedva cekam da postavim fotke, da ih vidis/vide svi!
jos jednom puno hvala!
 
Evo da ti pomognem malo oko cena piljevine pa da ubuduce znas kad kupujes. Prestige premium je kod mene malo vise od 1,5 E a Padovan sa limunom je malo vise od 2E. To su neke realne cene sve preko toga je skupo i takve radnje zaobidji i potrazi na drugom mestu povoljnije.
Pozdrav
 
..hvala Shaolin... e super, nisu me odrali:) platila sam 135 din (a ove "prashnjave" piljevine su 30 din), samo mi je bila frka da li je Premium piljevina ok,ali ocigledno da jeste. Ja sam samo za to da je sto bolje i kvalitetnije sve sto im je potrebno!