Plastične biljke DA ili NE !?

Alexajlo

New Member
26 Decembar 2006
5
0
1
Kakvo je vaše mišljenje o dekorisanju malog akvarijuma plastičnim biljkama ?

U ranoj sam fazi formiranja akvarijuma od 25l (četvrti dan). Zarekao sam se da ću izdržati svih dvadesetak dana pre ubacivanja prvih ribica. Ali ublažio bih malo monotoniju praznine ubacivanjem biljaka. Šta da odaberem ? Imam podni filter i izbegao bih biljke sa jakim korenovim sistemom, gledao sam (u dve radnje - toliko ih ima u mom gradu) panjeve i biljke koje se vežu za njih ali su proporcionalno nesrazmerni mojim potrebama (čitaj dimenzijama akvarijumaI). Pomislio sam da nije loše nabaviti plastikanere. Doduše u početku su malo kičaste, ali sam u prodavnici osmotrio jednu koja je dobila patinu od algi i izgleda bolje nego prava.
Jeste li pristalica plastičnih akvarijumskih biljaka.
 
Pozdrav
Kao sto si i sam rekao plasticne biljke izgledaju kicasto i nikakvu ulogu ne igraju u samom akvarijumu uz njih mogu da idu u paketu i plasticne ribice i dvorac :) . Mala sala , mozes da u svoj akvarijum ubacis sledece biljke : Anubias nana , Marsilea hirsutais , Microsorum pteropus , Heteranthera zosterifolia ili neke od mahovina ( mozes da ih postavis na kamen , drvo ili da je fiksiras sa mrezicom za dno akvarijuma ) Vesicularia dubyana , Riccia fluitans . Ni jedna od ovih biljaka nije preterano zahtevna za odrzavanje jedino nemoj da preterujes sa brojem ribica u samom akvarijumu nemoj previse da ih hranis i sve ce biti u redu . Zaboravio sam da ti napisem da sve ove biljke ne traze previse jako osvetljenje pogotovo Anubias nana i Microsorum pteropus njih mozes da postavis u senci ispod nekog parceta drveta ako ih sadis u podlogu gledaj da ne pokrijes rizom ( Telo ) biljke sa kamencicima on treba da ti bude iznad podloge . I gledaj da ti je podloga sto sitnija 1 do 3 mm granulacija . Sto se tice samog cikliranja ne znam kakav filter imas ubaci slobodno prvo biljke pa posle par dana i ribice ne moras da se striktno drazis odredjenog broja dana . Ako ti samo obicna sama voda kruzi kroz filter sa time neces dobiti korisne bakterije u filteru samo ce da ti izvetri hlor iz vode i to je sve a to nije cikliranje koje ti zelis .
Pozdrav
 
Nisam pistalica da se u akvarijumima postavlja vestacko bilje ali ne mogu ni da osporim jer danas postoje veoma verne kopije, tako da izgled vestaskog bilja deluje prilicno uverljivo i na kraju krajeva veoma lepo.
Kod nas se moze naci Tetra plasticno bilje koje je po ceni pristupacno za kopiju koja nije tako losa.Video sam dekorisan akvarijum sa tim Tetrinim plasticnim biljkama koji izgleda dosta uverljivo ,cak sta vise desavalo se da ljudi ne mogu da provale da se radi o vestackom bilju.

Za ljude koji nemaju previse vremena i iskustva , koji ne zele da se nesto vise angazuju oko akvarijuma , gde se nalaze pojedine vrste koje po prirodi vole da grickaju biljke , milsim da nista nije lose ako se tada ubaci plasticno bilje ali pod uslovom da su sto vernije kopije.
Eto, to je neko moje misljenje,mada licno ne bih postavio plasticno bilje jer volim sto prirodnije da izgleda dekor u svakom akvarijumu. ;)
 
ja sam razmisljala dal da stavim plastične il prave biljke. odlučila sam da ću stavit 1 plastičnu I 2 prave. čula sam da moram stavit i velki komad drva u akvarij da bi mi se pirane osjećale bolje. a u vezi biljaka meni su draže one prave. volim one sa širokim listovima i debelim grančicama. nemam pojma kak se zovu. a di ste našli tu mahovinu?