pocetnik

bacha

New Member
29 Decembar 2007
4
0
1
Prvo bih pozdravio sve prisutne , nov sam u akvaristici a u internetu jos noviji tako da se sporo snalazim.Za pocetak imam pitanje koje je ime ovoj ribi posto
nikako ne mogu da skontam dali je plekostomus ili ancistrust
inace duzina joj je 35 cm i totalno je unistila biljni svet u akvarijumu,a meni je zao da je izbacim
30.jpg
 
Dobrodosao bacha:welcome1:

U ptinaju je tz. plekostomus (najverovatnije Hypostomus plecostomus ) koji moze da naraste i do 50 cm duzine !

On definitivno ne moze biti u nekom manjem a niti srdnjem akvarijumu ,tako da moras dobro razmisliti sta ces sa njim.
 
Dobrodošao na forum. :hej:
Opiši malo svoj akvarijum .. dimenzije .. biljke .. rasveta i sl ..
Da se bolje upoznamo sa tvojim ljubimcima ..
:ziveli:
 
Dobrodoslica i sa moje strane i reci nam nesto vise o svom akvarijumu.

Imam i jedno pitanje ili bolje da kazm nedoumicu. Odakle ti je taj veliki plecostomus u relativno novom akvarijumu ili ti bas i nisi pravi pocetnik. Na to misljenje me jos navodi "unisteni biljni svet" koji se bas ne izgradi tako brzo.
Eto razmisljam malo pa ako imas vremena i zelje slobodno se ukljuci u diskusije o akvaristici.
 
akvarijum imam oko 3 godine a pomenuti je star 1,5 god prvo sam imao akvarium od 40 l pa u isto vreme sam drzao dva od 140 l 80 70 l sada sam ostao samo na 140 i mresni od 40 na prolece nameravam da popravim i drugi od 140 kojem je puklo dno usled premestanja
u mresnom akvarijumu se nalazi mladj zuto crvenog trihogastera stara 7 dana
Image00002.jpg
Image00001.jpg
 
:welcome1:

pa ne moze se reci da si nov u akvaristici valjam_seplekostomus u malom akvarijumu moze da znaci samo probleme i ne zato sto je neke lose naravi vec zbog velicine, a najcesce nered napravi kad se uplasi i naglim plivanjem povadi sve sto se moze povaditi. Bar ja imam takvo iskustvo u toj kombinaciji malog akvarijuma i velike ribe. Pokloni ga nekom ali u akvarijum preko 500l. :rofl2:Ja sam svog udomila u akvarijum od 700l i cini mi se da mu je tamo sasvim dobro.

Sta imas u tom vecem akvarijumu od 140l?
 
trihogaster plavi 3kom zuto crveni 2 kom leri 2 kom
koridoras albino,bronzani,panda oko 10 kom
kaliktis 3
botija macracantha 2 kom
crna tetra 5 kom