Pomoc oko zelembaca

makich

New Member
12 Jun 2017
2
0
1
45
Deca mi godinama traze terarijum, a ja ih lozila kad uhvatimo zelembaca, pravimo terarijum. Sad smo uhvatili jednog.
Posto imamo prazan akvarijum od 35L, taj mora da posluzi za pocetak. A i guster je jos uvek mlad, tako da nije dostigao maximalnu velicinu.
Potrebna mi je pomoc oko formiranja terarijuma za njega. Potpuni sam pocetnik. Koja podloga, biljke, kamenje, sijalica? Kako to urediti? I sta da mu dam da jede?
Svaki savet mi znaci
Hvala unapred!
 
Akvarijum nije dobro resenje da zameni terarijum. Potrebno je da postoji strujanje vazduha i terarijumi se obicno konstruisu tako da u donjem delu imaju otvor prelriven mrezom.
Potrebna je UV sijalica za terarijume da sad ne razglabam koji su to zraci.
Hrana za gustere mora da bude ziva i da trckara po terarijumu i moze da se kupi u dobro snabdevenim pet sopovima.
I jos jedna najvaznija stvar, nije dozvoljeno uzimati iz prirode zelembace, jer je to zasticena vrsta i kazne nisu male.
O zelembacima smo puno pisali i ovde mozes da procitas.
 
Hvala za info. Posle svega sto sam ovde procitala, vidim da su mnogima umirali zelembaci, a to je poslednje sto zelim. Nekako sam nagovorila klince i zelembaca smo pustili nazad u prirodu. Terarijum cemo svakako napraviti, edukovati se prvo, a onda nabaviti nekog koji je rodjen u zatocenistvu.