Pozdrav iz Pozarevca !

Goga89

New Member
19 Oktobar 2008
9
0
1
Zovem se Dragoljub Ilic i imam 19 godina. Akvaristika me je veoma zainteresovala pre manje od mesec dana. Poceo sam sa malim akvarijumom od 25l sa par stanovnika ( Borac, ksifo x8) da bi se posle nedelju dana predomislio i taman na rodjendan uzeo veci akvarijum sledecih karakteristika:

Dimenzije: 100x40x30 (120l)
Filter: potapajuci 800l/H
Grejach: 100W
Osvetljenje: Grolux 100w
BIljke: Elodeja i ovu drugu ne znam
Ostalo:Crevo kao rasprasivac, Mangro panj

Od ribica za sada imam: 1 Borca, 8 Ksifa, 3 gupike, 2 pristele, 2 tigrasta barbusa, 1 zelenog i jednog zutog barbusa, 2 trihogastera Leri (Biserna guramija),1 trihogaster zuti i 1 plavi, 2 Coridoras muljash albino, 5 crvenih zebrica, 5 tetre neon, 2 black molly sa lirastim repom, 2 razbore, 2 kilia, 1 torokatu i 2 amazonska puza.

Evo i malo slicica
 

Attachments

  • PA150020.jpg
    PA150020.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 31
  • PA150021.jpg
    PA150021.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 31
  • PA150028.jpg
    PA150028.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 26
sylvanija 100w,e to prvi put cujem i jako si me zainteresovao(jeli u pitanju vise sijalica ili postoji sijalica koja isijava 100w?
 
sylvanija 100w,e to prvi put cujem i jako si me zainteresovao(jeli u pitanju vise sijalica ili postoji sijalica koja isijava 100w?

E pazi, u pitanju je jedna sijalice duzine oko 96 cm e sad nisam siguran da li je 100w, znam sigurno da je pravljena za akvaristiku, da je grolux i da je made in Germany :)
 
E pa komsija da te pozdravim i pozelim ti dobrodoslicu :mrgreen:

Akvarijum ti ima lepe dimenzije, nije ni mali ni veliki ali ti je postavka malo diskutabilna...Da li ti je to Moma napravio???
Kako ti se slazu borac i barbusi?? Plasi me da ce tu biti i smrtnih slucajeva jer si uzeo bas puno vrsta riba...
Mogao bi da dodas jos bilja da bi ribice imale gde da se sakriju a i zbog izgleda....
Ovde ima puno podataka koji ti mogu pomoci, procitaj malo forum verujem da ce ti pomoci...

Pozdrav. Mirka
 
E pa komsija da te pozdravim i pozelim ti dobrodoslicu :mrgreen:

Akvarijum ti ima lepe dimenzije, nije ni mali ni veliki ali ti je postavka malo diskutabilna...Da li ti je to Moma napravio???
Kako ti se slazu borac i barbusi?? Plasi me da ce tu biti i smrtnih slucajeva jer si uzeo bas puno vrsta riba...
Mogao bi da dodas jos bilja da bi ribice imale gde da se sakriju a i zbog izgleda....
Ovde ima puno podataka koji ti mogu pomoci, procitaj malo forum verujem da ce ti pomoci...

Pozdrav. Mirka

Jeste Moma ga je napravio. Za sada se slazu OK, borac je malo povuceniji i uglavnom se skriva. Sto se tice bilja naravno da planiram jos da stavim, ipak sam skoro oformio akvarijum :) A i ako si iz mojih krajeva znas i sama da nije neki izbor biljki, inace odakle si ?
 
Stanje u nabavci biljka mi je veoma poznato, narocito u negativnom smislu...prve prave biljke u moj akvarijum su stigle autobusom od poznanika sa foruma a i dalje se pretezno oslanjamo na razmenu, mada se mogu naci u radnjama u vecim gradovima ili kod nekih odgajivacha..
Ja sam iz Kuceva, mozda ti je poznato :D:hej:
 
Dodrodoslica i sa moje strane . :)

Nadam se da ces na ovom forumu pronaci mnogo toga sto te zanima , takodje se nadam lepom druzenju a kroz svo to druzenje i sticanju akvaristickog iskustva.


Pisemo se...:)