Поздрав из Прокупља!!!

ptmilos

New Member
3 Februar 2012
8
0
1
36
Поздрав свима!
Прелиставао сам разне форуме и мислим да је овај најбоље уређен од свих, па рекох да није лоше да и ја будем део тога. :)
Пре месец дана сам направио свој први акваријум, величине д:70 x ш:30 x в:40 цм и спољни филтер величине д:35 x ш:15 x в:40 цм.
У акваријум сам прво убацио биље, а тек пре 5 дана и прве рибице.
За сада од рибица имам 3 скалара, 4 зебрице, 2 рамиреза, 1 Меgalechis thoracata, 1 Ancistrus dolichopterus. Волео бих да убацим и сијамског борца, али видим овде да се он не слаже баш са свима, па бих вас замолио за мишљење.
Хвала унапред.
 
Dobro dosao!
Borac bez obzira na svoje ime koje asocira na nekog ko ce biti glavni u akvarijumu je u sustini mirna riba koja ce svoju boracku vestinu pokazati tek sa susretom sa drugim muzjakom iste vrste. U akvarijumu cesto postaje zrtva maltretiranja od strane drugih vrsta riba tako da ga ne bih preporucio za ovu zajednicu.
 
Хвала на одговору.
Пошто сам нов у акваристици имам много питања...одговоре сам тражио на многим сајтовима и на свако питање има више различитих одговора... нпр Колико рибица могу да ставим у акваријум, а да он не буде пренасељен?
Ево и фотографије мог првог акваријума
 

Attachments

  • DSCN5028.JPG
    DSCN5028.JPG
    468.5 KB · Pregleda: 13
Pozdrav i od mene. Lep ti je akvarijum! ;) A sto se tice prenaseljenosti tvoj je medju njima 20l je malo vode za toliko riba koliko si nabrojao
 
  • Like
Reactions: ptmilos
Nije 20 litara nego 80 tako da akvarijum nije prenaseljen. Sad su skalari mali tako da ti akvarijum izgleda prazan. Vrlo brzo ce porasti isto kao i M. toracata(raste do 18cm), kao i Ancistrus. Ako si se odlucio za velike ribe mozda jos jedan M. toracata i ancistrus i jos neka zebrica. Ja bih se tu zaustavio i sacekao da se sve to ukomponuje.
Inace mozda je i normalno da si dobio vise odgovora na pitanje, jer svako ima svoje misljenje o tome sta znaci prenaseljen akvarijum. Najvaznije je da ti posmatras svoj akvarijum i vidis kako ta zajednica funkcionise. Bitno je da tehnika radi svoj deo posla, da su dobri parametri vode i da u slucaju nestanka struje sve to moze da izdrzi vise sati bez posledica na stanovnike.
 
Hvala, ljudi.
Mislio sam da ubacim i nekog Gyrinocheilus aymoniari (kineski algojed), ali kada sam ga trazio u radnji prodavac me je bledo gledao. Pa, da vas pitam da li on ide sa ovom mojom skupinom i gde moze da se nadje?
Cuo sam da je veoma koristan sto se tice algi.
 
Hvala zopex2008.
Cudna riba. :confused:
Sad cu se najverovatnije odluciti za otocinclus-a. Samo kad bih znao gde da ga trazim, posto ovde u Pk ga sigurno nema...
 
Pozdravi i sa moje strane i dobro nam dosao :)
Kako je vec receno nemoj da brzas sa novim ribama jer i ovima koje imas treba mesto a to ces uskoro da vidis kada ribe malo porastu.
Ako si uspeo da nabavis Ancistrus dolichopterus onda nema frke da nabavis Otocinclus-a. Nego da ti nemas mozda obicnog Ancistrusa u tvom akvarijumu?
 
Sad sam vrsljao po netu i upravu si... obican Ancistrus...:D
Mada mi je prodavac reko da je dolichopterus, ali to definitivno nije...
 
Kod nas je gotovo nemoguce nabaviti A. dolichopterus. Razlog je sto se gotovo uopste ne uvoze, jer ima mnogo domacih odgajivaca gde je riba odavno pomesana tako da je tesko odrediti vrstu.
 
Pa, bas sad pokusavam na netu da nadjem ovog mog, ali ni jedna slika ne odgovara, svi pomalo lice, ali nije to to...