Pozdrav svima!!!

LordWereWolf

Member
19 Oktobar 2009
59
0
6
Kovačica
Pozdrav iz Kovačice :)

Ja sam Vladimir imam 17 godina i dolazim iz Kovačice (na putu između Pančeva i Zrenjanjina, oko 25 km od Pančeva).

Posedujem 2 crvenouhe kornjače, mužjak Donatelo ima oko 7 godina (kod mene je od juna 2002) i ženka Leonarda ima oko 6 godina (kod mene je od avgusta 2003).
Na žalost moja prva kornjača Rafaelo je uginuo zbog toga što sam se pridržavo saveta iz pet shopova a znate kakvi su, kažu vam da kornjača nije zahtevna da joj treba sam voda i hrana i povremeno promeniti vodu a ja tad nisam imao internet da bi o njima pročitao nešto a opet nikakvu knjigu nisam mogao da nađem.

Slike:
Kornjače se privremeno nalaze u nekom lavoru zbog toga što sam puko dno akvarijuma kad sam čistio ali uskoro mi stiže nov od 250 litara (100x50x50), do sada su bili u akvarijumu od nešto manje od 100 litara.

Privremeni smeštaj dok ne stigne novi akvarijum

Klikni za veću rezoluciju

Donatelo

Klikni za veću rezoluciju

Leonarda

Klikni za veću rezoluciju

Sunčanje

Klikni za veću rezoluciju
 
Sunčanje

Klikni za veću rezoluciju

Trkačkaranje po dvorištu

Klikni za veću rezoluciju

Nova oprema (na slici nisu samo Raptistar i Gro lux fluo cevi jer tad kad sam slikao još ih nisam bio kupio)

Klikni za veću rezoluciju
 
Dobrodosao na forum i prijatno druzenje :hej:


Vidim nista ne prepusatas slucaju i da drzanje crvenouhih kornjaca ozbiljno shvatas sto bi bilo za svaku pohvalu . Da ostali ljubitelji kornjaca imaju takvo shvatanje , prihvatanje odgovornosti i obaveza , ne bi ni bilo toliko problema sa crvenouhim kornjaca kao sto ih nazalost podosta ima.

Hajde, kada krenes sa opremanjem aquaterarijuma , postavi sve to u nekoj novoj temi kako bi imali dobru podlogu za edukovanje buducih ljubitelja crvenouhih kornjaca. ;)
 
Hvala na dobrodošlici!

Pa da iako sam pre 7 godina kupio kornjaču bez ikakvog predznaja sve sam ozbiljno shvatio i nakon nekog vremena sam shvatio da ovo i nije lako, da treba posvetiti više pažnje ali brzo sam se navikao jer meni je to bilo veoma interesantno za razliku od nekih koji kupe kornjaču(ili bilo koju životinju) da bi im posle 3 dana dosadila.

Imao sam u planu da postavim slike tj. redosled kako sam sve radio ali to će biti tek za nešto više od mesec dana jer ni novi akvaterarijum, ni filter a ni nova polica na kojem će biti akvateraraijum nije završeno. Akvaterarijum i filter bi trebalo da budu gotovi za oko 2 nedelje (stakolretac je prezauzet) a i u salonu nameštaja u kojem sam naručio policu po meri su isto pretrpani sa poslom, za policu su mi rekli tek za oko mesec dana... taman dok završimo renoviranje nekoliko soba.