Pozdrav svima :)

Toce

New Member
31 Oktobar 2005
5
0
1
Zagreb/Split
Pozdrav svima, zovem se Zoran, i iz Splita sam. Studiram fiziku u Zagrebu vec duze vremena ;).
U akvaristici sam novi, jos malo pa godinu dana akvaristickog staza. Lagano sam medicinko-tehno freak pa me jako odusevljavaju stvari iz medicine(i farmakologije) i tehnike u akvariju :D, a i fizika i kemija mi nisu strane pa uvjek nesto prckam po akvariju stoga mi nemojte zamjeriti na ponekad cudnim i neobicnim pitanjima a i prijedlozima :).

Pozdrav Zoran
 
Pozdrav Zorane i dobro nam dosao na sajt www.beke.co.nz ... Drago mi je sto se toliko zanimas za akvaristiku i sto zelis da sto dublje udjes u taj hobi, koristeci nauku i njene relevantne cinjenice.
Mozda si vec i pogledao da imas jedan poseban forum koji cete zanimati (koliko vidim da te zanima farmakologija ), forum Lekovi u akvaristici u kategoriji Farmakopeja...

Eto , da ja ne duzim vise ....pisemo se
:)
 
Cao Toce, dobro doshao :) Mi smo se vec "sreli" na akvaristici chini mi se ? :-D
Nego...mislim da bi bilo lepo da predstavish malo i svoj akvarijum zajedno sa svetom koji ga naseljava... slobodno se raspishi, a ako imash i neku sliku, okachi da je vidimo :)
 
Pozdravi i za tebe Zorane pa samo napred u razradi ove nase zanimacije. Sto vise pisemo i diskutujemo o raznim stvarima, vise ce ljudi da zavole akvaristiku.
I kada ugrabis priliku slikaj tvoj akvarijum i postavi par fotki pa da te malo iskritikujemo, znas i sam kako vec to ide :)
 
@StarChaser Jesmo, jesmo :D


Sto se mog akvarija tice, to je mali 54Litras, mijesanog drustva

Ribe: gupiji(nemam pojma koliko), foxovi(2), sijamac(1), ancistrusi(2), korici(3) i nesto cardina japonica(3-4?)
(korija je bilo 5 ali 2 su uginila, jedan od bolesti a drugi jer je zaglavio u saggateriji dok sam bio u Splitu)

Bilje: saggaterija, cryptocorina wendeti, valisnerija, i hygrofilija corymbosa
(Raste ko ludo,...)

Podloga: kvarcni sljunak, nesto laterita

Sto se tehnike tice,
Rasvjeta: 3x15W(aqua, power glo i grolux)+3x9W(warm, 2xcool white) neonske rasvjete,
CO2: Nutrafinov CO2 (ljestve)
Filteri: Fluval 304 i aquarium system dj100

i automatska hranilica (nutrafin)

Slike cu poslati kad nadjem koju. (akvarij sada nije u stanju za slikavanje :D )
 
Cao Zorane, dobro nam dosao na duzenje ovde.

Jel, a svi se Splicani interesuju za farmakologiju pomalo :):):)

Salim se malo

Lepo zvuci ovaj tvoj aq, steta sto je mala litraza ali ko zna moze i u 50-tak litara da napravi mali raj kakav cini mi se ti imas. Slike bi pomogle da steknemo uvid.
Pozdrav
 
Eddie said:
Jel, a svi se Splicani interesuju za farmakologiju pomalo :):):)

Pa sad, ne mogu rec da nisu, imas po gradu "distributera" stimulanata, narkotika i halucinogena podosta, pogotovo u mracnijim ulicicama :D :D :D

a sto se tice akvarija evo slike kako je izgledao nakon sto je 40 i nesto dana potpuno samostalno radio dok sam ja bio u Splitu.
 

Attachments

  • p1010491_s.jpg
    p1010491_s.jpg
    112.1 KB · Pregleda: 21