Prvi mrest Neolamprologus multifasciatus

zevalicans

Member
31 Oktobar 2009
80
0
6
Novi Sad
Evo da se pohvalim, prvi mrest pomenutih ciklida. Kod mene su oko 4 meseca , dobijeni na poklon od drlesse, mala kolonija od 9 kom. neznam tacno odnos muzijaka i zenki , nikako ne mogu da provalim, znam samo da je jedan muzjak po karakteristikama.
Temperatura je konstantno 26 C, hranim ih raznovrsno.
Nalaze se u akvarijumu 37 l ( 60*25*25), unutrasnji flter resun mini, podloga kvarcni pesak, školjki na svakog po 3-4 kom. 4 siga kamena na 2 je vezana javanska mahovina
Ostalo od biljaka: Anubias barteri var. nana ,Blyxa japonica ,Cyperus helferi ,Cryptocoryne albida ,Hygrophila corymbosa,Rotala rotundifolia.
Biljke ih uopšte ne zanimaju, ne diraju ih.
Da napomenem još 4 stanovnika tog akvarijuma koji uopšte nisu uticali na mrest : 2 ancitrusa ( mali su pa neznam pol- kad porastu idu u druge akvarijume) i dva amazonca puža.
Koliko sam mogla da primetim, za sada ima 4 malca koji se sa mamom setkaju oko skoljke i ispod posto je mama raskopala.
 
Od prethodnog mresta 5 malaca...novi mrest pre nekoliko dana...cenim da su malci stari oko nedelju dana...ali ih sada ima mnogo vise...bar 10 :lol:
 
Kada jednom pocnu da se mreste obicno to potraje pa ti zavrsis sa gomilom malisana.
Sve u svemu samo napred, vazno je da se ribe mreste I da se odrzava vrsta u lokalnim uzgajalistima.
Mogla bi I neku sliku roditelja I malaca, tek da ih vidimo :)
 
Pre 2 meseca imaju novi dom, 80 l pa je verovatno zbog promene razmak izmedju mrestova bio 4 meseca a i nabavila sam 4 nove jedinke da malo izmesam krv.
Nemam dobar aparat a i iza kamena su , ako uspem da napravim iole vredne i vidljive slike zakacicu