Pterophylum scalare skin by Fantom

Fantom

Member
5 Novembar 2007
212
2
18
Beograd
www.akvarijumart.com
Gledajuci slike skalara Dr Ken Kennedy-ja, i citajuci njegove tekstove, resio sam da se malo poigram sa voim ribama. Nisam se bavio nikakvom genetikoj, jer ja sam jako "mali" za te stvari, ali kako vucem dosta prakse iz odgajivacnice koju sam nekada imao, resio sam da od nekij jadnih skinova koje sam imao napravim lepe ribe.
% nedelja eksperimentisanja bilo je potrebno da ribe dobiju na gabaritetu peraja, a i da se od jadne sivkaste ribe dobije riba ovakih boja i ovakvog sjaja.
Ni ja ne mogu da verujem da mi je uspelo. Mozda nisam dr Ken Kennedy, ali Kenj Kenjedi izgleda jesam
6df5027c68afcde8ed8ed8372f858856.gif

Sad je red na vas, izvolite
4eb818778d35bfbc04af6b9c1f98bcb8.gif

Za slike opet je zasluzan moj drugar Ljuba Irac
A evo i slika
 

Attachments

  • Skalar skin 1.jpg
    Skalar skin 1.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 34
  • Skalar skin 2.jpg
    Skalar skin 2.jpg
    25.2 KB · Pregleda: 32
  • Skalar skin 3.jpg
    Skalar skin 3.jpg
    30 KB · Pregleda: 27
  • Skalar skin 4.jpg
    Skalar skin 4.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 25
  • Skalar skin 5.jpg
    Skalar skin 5.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 29
Meni nije potrebno da gledam , verujem ovim fotkama, uz to odlicno poznajem kako izgledaju Fantomove ribe koje on licno odgaja . Oduvek je tezio ekstra kvalitetu, uz odgoj ekstra kvalitetnom hranom. Mozda izgleda kao nekakva reklama ali hteo sam samo da iznesem svoj zakljucak nekadasnje saradnje dok sam otkupljivao njegove odgajene ribe kao sto su H. serpae, P. innesi, P. maxillaris, G. ternetzi i ostalevrste sve iz domaceg uzgoja sa fantasticnim izgledom i bojama.

Sve pohvale Fantom i za ove skalare:cool2: