Rak

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ovaj moj racic bas lepo napreduje. Kada sam ga nasao izmedju gomilu riba bio je mali i skoro transparentan. Za par meseci promena je ocita. Sada izgleda bas mocno, prava faca.

Uhvatio sam ga kako se odmara sto bas nije tako cest slucaj. Vise voli da se negde uvuce gde je bezbedniji.
 

Attachments

  • rak.jpg
    rak.jpg
    929.2 KB · Pregleda: 34
Prava steta sto je samo jedan. Kod mene u akvarijumima pliva par hiljada raznih boja i skalari se raduju kad ih pocastim.
Sakrij ga, jer koliko znam nisu dozvoljeni na NZ.:(
 
Ovo sto ti zoves racic mi ovde uglavnom zovemo kozica, valjda zato sto skace. Ne kazem da je to pravilno nego ti samo objasnjavam lokalni naziv.
Nego da li si ikad pokusao da uhvatis te racice i drzis ih u akvarijumu? Bilo bi interesantno da ukoliko znas nesto o njima to i napises ili bar das laqtinsko ime pa malo da googlamo:).
 
Razumeli smo se oko naziva i svi uglavnom znamo da su to rakovi. Kad smo kod naziva kod mene je dosao čovek i pitao me da li imam one male ražice. Počeo sam da mu objašnjavam da raža nije za njega da bi posle duge diskusije on video u jednom akvarijumu Sewellie i ispostevilo se da njih traži:)
Nego da se vratim kod kozica-rakova. Najbolje da uzmeš mrežicu i taj moćan aparat-kameru:) u ruke i malo to islikaš.