Red Emperor Snapper

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
[FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Lutjanus sebae - Red Emperor Snapper

Jedna izuzetno inetresantna riba za morski akvarijum. Vrlo je druzeljubiva i vrlo lako se privikne na nase prisustvo. bez problema ce da uzima hranu direktno iz ruke.

Mislim da ne mora posebno da naglasavam da ova riba nije pogodna za neki zajednicki akvarijum gde ima i manjih riba jer ce one u nekom kratkom vremenskomperiodu da zavrse kao obrok ovom Snepper-u.

[/SIZE][/FONT]
 

Attachments

  • DSCF6144.jpg
    DSCF6144.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 12
  • DSCF6285.jpg
    DSCF6285.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 13
baš šteta
Dosta tako lijepih i zanimljivijih riba nisu pogodne za akvarijs s koraljima ili manjim ribama ili nekim od ostalih organizama
 
Evo kako je reagovao kada sam ubacio slown-a u akvarijum. Clown je bio oko 7 cm. Cim sam ga ubacio u akvarijum slikao sam, takoreci istovremeno. Naravno da je snapper reagovao munjevito ali i ja sam pa sam ga uhvatio u nekoj fazi napada, trenutak pre nego sto ke dohvatio obrok.
 

Attachments

  • DSCF6563.jpg
    DSCF6563.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 14
  • DSCF6564.jpg
    DSCF6564.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 13
strava...
da li je klaun vec bio bolestan, iscrpljen, ošamučen ili ga je pojeo samo tako, od šuba?!

Skupa hrana za ljubimca, ajde da si stavio guppy ili moli koji su pretezno oko 1 €, ali klaunici jos uvijek imaju cijenu vecu od 10€, pa ima ih i za 20€ .

Definitivno riba nije za zadruzni akvarij s malim koraljnim ribicama, jer bi to potamanilo svu populaciju koja joj stane u usta (koja su koliko se vidi vrlo velika, kada je tako od šuba progutao klauna koji sigurnono ima oko 7-8 cm-a)
 
Sta da radim kad on voli da jede clown-e :)

Normalno je da necu da zdrave i prave clown-e ili bilo koje druge ribe koristim kao hranu za ovakve ribe. Isto tako je normalno i da ne koristim bolesne ribe kao hrana. U svakoj drugoj situaciji ovakve stvari su ok. Ribe treba da jedu i tako je to.