Sajam Wien(akvaristika,teraristika,kucni ljubimci)

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
Kao sto sam obecala evo postavicu nekoliko slika.
Neki odavde vec znaju ,ali palo je razocarenje.
Vecina najavljivanog uopste nije i sprovedena.
Prvo izbor je bio jako mali.
Ponajvise je bilo pasa i maca sto nas ovde specijalno i ne zanima.
Akvaristike i teraristike nesto tek da se obidje i eventualno nesto pazari.
Sa ulaza sam izgubila volju i da slikam obzirom da sam se debelo razocarala.
Uspela sam nesto pazariti od onoga sa mog spiska ,ali na kraju sam zavrsila u jednoj prodavnici ,tako da vam je jasno koliko je sve bilo uspesno.
No hajd da vam pokazem i ovo sto sam slikala.
I da ,od svega toga "malo ponudjenog" vecina prodavaca nije dozvoljavala fortografisanje ...tako da :|

Ja sam dodala nazive onome za sta znam...imate slobodu dopuniti ako ponegde znate i zelite

b96312436388f7b37fb4262c3f1ce37f.jpg
 
Htedoh redom i razdvojeno akvaristika/teraristika/ ali me nesto zeza bucket,pa ipak stavljam ono sto sma vec prebalcila
kada uspem da linkujem i ostalo-dodacu

Od morskih ,psotavljena dva velika AQ sa ribama i koralima + jos dva tri sa mini koralima za prodaju.
Sve u svemu jada i beda (bar za moja ocekivanja)
9e8ea61707e4b4691c0a62601d27e81c.jpg


19f04ab0123d4dd6c7d2689dde7b17e7.jpg


0bb523bb8277d8212015273201097f22.jpg


ff50d22a0ab1555b3d59bfd4f8f848ff.jpg
 
ne mogu da nastavim bucketom ,vec idemo dalje ovako
Bucket me zeza nesto ...
 

Attachments

  • IMG_1341 copy.jpg
    IMG_1341 copy.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 9
  • IMG_1343 copy.jpg
    IMG_1343 copy.jpg
    91.3 KB · Pregleda: 7
  • IMG_1340 copy.jpg
    IMG_1340 copy.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 8
  • IMG_1344 copy.jpg
    IMG_1344 copy.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 8
............
na jednoj slici se vidi gomila bilja
Bilo je takvih par tezgi ali nijedna nije imala nista sa mog spiska.
Ovo je sve manje zahtevno i lakse prodavano ,zato su i mogli ovako da ga izloze i samo prskaju sprejom vode....
 

Attachments

  • IMG_1345.jpg
    IMG_1345.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 9
  • IMG_1346 copy.jpg
    IMG_1346 copy.jpg
    43.2 KB · Pregleda: 10
  • IMG_1347 copy.jpg
    IMG_1347 copy.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 14
  • IMG_1348 copy.jpg
    IMG_1348 copy.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 14
I evo ottocinclusa ubledelih :mrgreen: od shoka ,ali sada su veseli po AQ

eto toliko dragi moji ovaj put od mene
sledeci put se nadam boljem sajmu sa vise slika i informacija.
Silo prilika ovoliko sada od mene
Pozdrav :hej:
 

Attachments

  • ottocinclus copy.jpg
    ottocinclus copy.jpg
    17.8 KB · Pregleda: 12
Pa stvarno je siromasno za jednu Austriju, ali mi ovde nemamo ni to. Ja mislim da je zadnja takva izlozba u beogradu bila u Novembru 1998, gde3 je sa tezgama bilo 3 izlagaca. O toj ponudi ne mogu da pricam, jednostavno, nemam sta da pricam, tako da je to kod vas nama i dlaje nedostizno.
Zanima me jedna stvar Miro, ako moxes da mi pomognes, a to je da mi proveris, kakavo je stanje sa Tropicinim biljem u Becu i koje su cene, Informacija koju ja imam je da radnja od 2000 m2 imam duplo manju ponudu nego ja u 17 m2, a da su cene, mnogo nize, tj. mene da ih uvezem iz Tropice sa pratecim troskovima kosta koliko je tamo u maloprodaji. To je eni nelogicno, zalio sam se Tropici, da to nije u radu, da mi sa nasim slabim standardom, ne mozemo da placamo skuplje nego Austrijanci gde je standard skoro 10 puta veci. Iz Tropice su mi odgovorili, da oni Austrijancima daju po istim cenama kao meni, u sta ja ne verujem. Molim te pomozi mi, da znam kako da pravim svoj odnos a Tropicom, ako treba otkacicu ih, pa cu da uvozim bilje neke druge firme, kad im vec nisam interesantan. Unapred hvala.
 
Vidi konkretno za njihovo bilje zaista ne znam .
U Becu znam svega jednu radnju koja je zaista prepuna i bilja i riba.
Tamo najcesce i pazarim jer imaju i kvalitet i zdravu robu .Oni se isto tako snabdevaju od nekog drugog...a to ne znem da ti kezem od koga.
Obilazila sma mnogo radnji ,ali to su uglavnom standardne vrste koje se lakse prodaju.Moze biti da ja jos uvek nisam otkrila sve radnje...ali govorim ti svoje iskustvo.
Za cene ,svakako ono sto ja kupujem ovde i koliko placam je daleko skuplje u odnosu na Srbiju.Primera radi jedan aponogeton je 8 € pa navise Rotale 4-5 €
ima bilja i za po 1,5€-2 ali to se moze naci svuda i nije interesantno...
Ako konkretno znas sta te zanima ,ja mogu pogleati cene i ovde.(to na pp ;) )
Ali i ovde kao i svuda od firme do firme je razlika.

Moje razocarenje u ovaj sajam je samo poredjenja radi ono sto sma videla na sajmu teraristike u St Pöltenu.I konkretno zbog najava svega u odnosu na sta je ovo bilo zaista slabo.