Sarcophyton i Xenia

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
Evo mene, jopet da te malo duim! Zanima me tvoje miljenje, jer smatram da mi moe pomoci! Ovako na jednom kamencicu mi je tri kolonijice xenie i jedan mali sarcophyton.One su skros lude, i dobro napreduju, pa se bojim da ne bi smetale sarcophytonu.Kod njega sam jo primjetila da svaki puta kada dode samac da njega da se povlaci i skupi!!
 
Mislim da netrebas puno da se sekiras. Sacekaj malo da vidis kako ce da se stvari razvijaju.
Za tvoj Sarcophyton, bez obzira koje je vrste, se ne sekiraj. On je svrstan u najotrovniju grupu pa je sposoban da se odbrani. Sve zavisi i od velicine Sarcophyton. S druge strane, Xenia je poznata kako koral koji seta pa nemoj da se iznenadis ako napuste tu lokaciju ako im ne prija. Xenia je poznata i po tome sto raste relativno brzo i moze da preovlada akvarijumom ali ti si tu da pazis na to. Uskoro ces da ih prodajes :)
Ako hoces da ih premestis, to mozes da uradis na dva nacina. Jedan je odsecanje korala a drugi, koji ja radije primenjujem, je razbijanje kamena ispod korala. Secenje ti ne preporucujem jer za to ti treba malo vezbe a najbolje bi bilo da ti neko demonstrira kako se to radi. To je kao hirurski rez. Razbijanje kamena mozes i sama da uradis.
Ipak mislim da sacekas jos malo i pomno posmatraj sta se desava.

Sta da ti kazem za samca. Htela si raka u akvarijumu pa onda uzivaj u njemu. Oni su poznati da vole da diraju sve i svasta. To im je posao. Rak napasnik.
 
Hvala na odgovoru! Mislila sam sacekati, samo sam htjela cuti tvoje miljenje! A rak samac i dalje ide do sarcophytona, pa je dobio izgon, i nadam se da se drugi nece sjetiti raditi isto
 
Rak ko rak :)
Pre nego sto uneses nekog raka u akvarijum obavezno pronadji informacije o njemu. Neki su teski predatori a pojedini i jedu pojedine korale. Najbolje je da unosis samo one za koje sigurno znas da su za koralni akvarijum. Taj samac sigurno nije pogodan za korale jer nije koralni rak. Pogledaj negde na net-u kakve su mu navike.
Trazi pod Pagurus prideaux. Mozes da svratis i do biblioteke. Sigurno da imaju nesto o tome.
 
Hvala za latinski naziv,sada cu na google, pa cu vidjeti to pie! Inace je to rak u kucici, Jadranski! Do sada mi nisu radili nikakvu tetu, samo lijepo pociste dno, zato ih i drim!