Savijanje listova

Force

New Member
30 Maj 2004
18
0
1
Croatia
Ima pitanje vezano za manjak mikroelemenata u akvariju.
Događa mi se da mi listovi više biljaka počinju uvijanje prema unutra.

Jel ima neko ideju o čemu bi se točno radilo.

Akvarij je još relativno nov pa mi se čini da nije dobro vrijeme za ubacivanje tekućeg gnojiva.
 
Pozdrav
Navedi tacno na koju biljku mislis mozda ti nije to problem sto ti mislis , primera radi imas biljke kojima se same od sebe listovi povremeno povijaju i dobijes cudan splet listova takav ti je primer kod biljke Eusteralis stellata nakon nekoliko dana nastavlja sa normalnim rastom . Ja sam imao taj problem sa biljkom Ammannia gracilis ali se posle nekog vremena sve vrati u normalu bez ikakvog dodavanja tecnih djubriva .
Pozdrav
 
Ja sam ovde pokusao da uslikam kako izgledaju moji listovi od Ludwigia repens i kod mene su malo savijeni listovi ako mislis na ovo to je normalno ukoliko se listovi nalaze blizu povrsine to je zbog jaceg svetla . Ne znam na sta drugo mislis , ja u moj akvarijumu ne dodajem nista od preparata a isto tako nemam nista u podlozi , ubacujem CO2 i to je sve . Isto su mi tako povijeni i listovi od nekih drugih biljaka ali to je sve blago povijanje nista alarmantno .
 

Attachments

  • CIMG1131.jpg
    CIMG1131.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 19
Nazalost ne mogu otvoriti sliku u punoj velicini ali koliko vidim ne radi se o tome, kod mene je to izrazenije i to na biljkama za koje znam da ne bi trebale imati takve listove.

Recimo odredene vrste kripti.
 
Force, a kakvo osvetljenje imas? Pitam zbog toga sto znam da te vrste koje si naveo Hygrophila-e i Ludwigia repens u principu traze dosta svetlosti i imaju bas takvu karakteristiku kada im manjka svetlosti ,da im listovi blede i savijaju se.
Mozda je svetlost u pitanju, a ne mikroelementi
.[Broken External Image]:http://www.geocities.com/smajliji/Smajliji/Razni/Slike4/31.gif


Hm...
ne bi trebalo rasvjeta je 4x54W T5 znaci ukupno 216W.

Ali do rasvjete nije sigurno jer sam te biljke drzap i u drugom akvariju koji je sve skupa imao oko 45W.
 
Evo malo slika da se bolje vidi o cemu se radi
 

Attachments

  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 15
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    17.7 KB · Pregleda: 9
  • slika3-manja.jpg
    slika3-manja.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 14