Silikon za akvarijume

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Danas sam dobio tubu silikona meni malo poznatog proizvodjaca namenjenog za lepljenje akvarijuma. Pre nego sto ga testiram pokazacu vam na fotografiji kako izgleda tuba.

silikon-za-akvarijume_1.jpg

Ako je neko vec imao iskustva sa lepljenjem ovim silikonom, bio bih zahvalan da iznese svoje misljenje. ;)



 
Sto se tice sirovinskih komponenti znam da je isti kao kod svakog silikona , samo je razlika u procentima tih komponenti. Neke te komponente su skupe, neke jeftine i zato se najvise razlikuju silikoni u cenama. Jedna od tih komponenti sluzi za gustinu silikona ako je silikon gusci povecava se njegova cena i obrnuto .Upravo mi je sve to rekao covek koji je zastupnik ovog proizvodjaca i koji mi je dao da probam silikon kako ce se ponasati za moj ukus ;)

E sada, nabavka tih istih sirovinskih komponenti nije istog kvaliteta i to je ono sto mene zanima. To je nesto slicno kao kada proizvodite rakiju sljivoicu pa kod jednog komsije bude lepa ,jaka i pitka a kod drugog komsije zaboli te glava:D
 
Uvek nešto novo istrči. Aquarium Munster Orca, za podvodno lepljenje. Perennator za akvarijuma izuzetno velikih dimenzija. Pozdrav
 
Ljudi jel moze neko da mi kaze gde ima da se kupi i posto su Soudal SilirubAq i ovaj tvoj fauna turski silikon uzeo bi oba pa bi testirao na akvarijumu 125 litara i filteru od 50 koje planiram da lepim :mrgreen:
 
hvala ali posto dugo niko nije odgovarao ja sam kupio tkk silikon za pravljenje mog akvarijuma valjam_se:)


Ovaj silikon sam kupio :

f5093598669f7710e6b7dc1088f2af63.jpg



p.s. jedino me zajebali i prodali mi silikon kojem je istekao rok trajanja 2 godine :D
 
Koliko sam ja upoznat firma tools je zatvorena pre nekih mesec i vise dana.Pre 15tak dana sam svracao do njih da pogledam neki alat medjutim radnja je ispraznjena a lokal napusten....Tip iz auto skole koja posluje u blizini mi je rekao da ne radi vise od 15 dana.

Mozda su na nekoj drugoj adresi ali u Ustanickoj vise nisu.
 
Vidim po fabrickim specifikacijama da je silirub Aq namenjen za akvarijume do 200x60x60. Znam akvarijume mnogo vecih dimenzija (325x70x70) koji su njime zalepljeni i za sada "drze vodu". Sada, cime lepiti tako velike akvarijume?
 
Ako se covek udubi u problematiku, onda se vidi da je to navedeno onako orjentaciono.

Videli ste kod mene u radnji akvarijum 120x50x60 od 12mm bez ojacanja i kako je odreagovao silikonski spoj i staklo, kao i dosta veci akvarijum 169x61x55 sa ojacanjima od 10mm i silikonski spoj na tom akvarijumu. Naravno pogledajte silikonski spoj i navedenom Radomirovom akvarijumu. Dakle to nije nezavisan podatak, bitno je koliko debelo se staklo koristi i kakva su ojacanja, samim tim koliko je naprezanje na silikonskom spoju.
Naravno sve je lepljeno sa Soudal SilirubAQ.
 
Zdravo,
Ja sam napravila akvarijum od 80l, lepljen je obicnim silikonom, da li sada ima leka ili moram da ga odlepim i ponovo zalepim pravim silikonom?Koliko je silikon opasan?
 
Sta znaci "obicni silikon"? Bilo bi dobro da navedes marku i da li je silikon bas za lepljenje akvarijuma ili za nesto drugo. Ukoliko nije bas za lepljenje akvarijuma bojim se da nije sigurno da se koristi.
 
Nije bitno samo koji silikon nego kako je lepljeno,koliko silikona ima na spojevima i dali ima mehurica.Znaci ima tu jos mnogo detalja koji uticu dali je sigurno,tip silikona je samo jedan od njih.
 
Marku nemam staklorezac je lepio, to je verovatno neki jeftin i nije specijalizovan za akvarijum. Jako sam razocarana prvo mi je napravio akvarijum duzi 5 cm pa nemam gde da ga stavim, a sada kad sam nasla resenje gde sa njim ispostavilo se da je mozda i neupotrebljiv. Koliko je zapravo opasan silikon za ribice. Kao sto ste verovatno primetili radi se o mom prvom akvarijumu(ne racunajuci kugle i tegle kad sam bila mala).
 
Ako je staklorezac koristio silikon koji je namenjen za lepljenje akvarijuma, onda ne bi trebalo da bude problema, naravno ako su spojevi cisti i bez mehurica ( kao sto je MArkisha napisao). Ako je koriscen neki silikon univerzalne namene onda pre svega nije siguran za drzanje u stanu zbog moguceg odlepljivanja, a to se po pravilu desava kad nema nikoga da odmah reaguje. Znaci po meni je u ovom trenutku nije bitno da li je silikon toksican ili ne, jer nikad ne bih drzao akvarijum za koji nisam siguran da li je bezbedan. Ja bih otisao kod stakloresca i pitao koji je silikon koristio.