sistem za odvod i dopunu vode iz akvarijuma

zemun

New Member
15 Novembar 2010
7
0
1
forumasi otvorio sam ovu temu zato sto nameravam premestanje akvarijuma u novu prostoriju 3m sa 4 m . radovi na izgradnji su gotovi sad prestoji stolarija , uvodjenje struje, izolacija i naravno vode. sve je to ispred objekta vec spremno. ovde u ovoj temi bi voleo da date svoje misljenje najpre ako neko zna neki sistem za punjenje i praznjenje akvarijuma a da to ne bude standardno crevo i kofa . slika uvek dobrodosla
 
Uzmeš crijevo tako da bude dužine od česme do akvarijuma i tako puniš akvarijum vodom iz česme, a kad prazniš vodu iz akvarijuma uzmeš potopnu pumpu i natakneš jedan kraj crijeva na nju, a drugi kraj crijeva spustiš u kadu te tako ga prazniš. Mnogi tako rade ko ima velike akvarijume.
 
tma1717 tako nesto sam trazio
bosman_tz tvoju ideju odavno koristim e sad 30 akvarijuma treba prazniti i to hocu da unapredim
 
Ja bi jediono dodao da je bolje da se cevi za dovod vode nalaze sa strane ili iza akvarijuma odnosno da nisu bas tako pristupacne. Radio sam davno sa nekom slicnom postavkom, odvodi vode su bili takvi, i nemali broj puta je nesto bilo osteceno.
Pored toga bolje je raditi sa prikladnim elasticnim cevima kao veza glavne dovodne cevi i akvarijuma. To je cisto zapazanje iz prakse.
 
bobane zato sam i postavio ovu temu svaki komentar ili predlog je dobro dosao , a najbolji predlog dobija nagradu da sve to pretvori u delo uz pivo :)