Skroz Ispocetka

KOJOTI

Member
27 Novembar 2008
182
0
16
41
Beograd
Imali smo dok sam ziveo sa mojima u Valjevu aq 700l, ostecen u zemljotresu.
Ja sam sad podstanar u Bg, ali ne mogu bez ribica (svega toga>>.) Imam slatkovodni mesoviti 80l
Od ribica :Fantom tetre, Neonke, Skalare, Rubby Nose tetru, guppy i njihov mrestl.
Od biljaka: Anubias sp. (ne znam stvarno tacno koju, nije nana) Vsllisneria sp. i Cabomba-u.
Nemam CO2 i mislim da nije potreban ako ima neke ravnoteze izmedju broja riba i kolicine bilja.
Kad stignem kuci sa posla postavicu neke slicice, a vi dajte sugestije.
MOZE?
 
Mislim da akvarijum od 80 l moze lepo da se uredi i sto je najvaznije da zadovolji tvoju zelju za akvaristikom. Naravno da je jasno da to nije isto sto i 700 l ali sta da radis kad su okolnosti takve kave su.

Posalji slike akvarijuma pa da vidimo tvoj riblji svet :)

Kada je bio taj zemljotres? Ja sam totalno van toka.
 
zemljotres

1998. epicentar je bio u Mionici(20 km od Valjeva)Bio je jacine 7.2 rihtera.Polica nije izdrzala jer je imala nogare(mislm one su popustile i sve se samo srusilo.
Cale od tada nece ni da gleda ribice.
 
Auuu... Imam ja jedan ceski akvarijum od 100 lit koji je kupljen zajedno sa postoljem. Sve to zajedno izgleda ko pecurka i ljulja se na najmanje guranje.To znaci stoji ko na tri coska.

Konstruktori nisu razmisljali o tome da je oko 120 kg gore a postolje 20-30kg dole pa je teziste visoko. Grcka je izrazito trusno podrucje i malo malo pa nesto drma. Meni samo flashuje u mozgu kako ce to tresnuti na mermer i pri najmanjem zemljotresu izliti se i prosuti po utikacima i kablovima koji su kod mene kao Java Moss i tako ja zavrsiti na "elektricnom akvarijumu".Eto takav mi se scenario mota po glavi.:(:(:( brrrrr

P.S.Jedina protivteza koja je efikasna je drugi akvarijum koji sam stavio dole (35 lit). Onda sam shvatio da ne mogu dobro da intervenisem po akvarijumu jer postoji jedna polica sto ogranicava prostor. Sad sam ga izvadio odatle. Bilo je nezgodno i za promatranje. Morao sam da lezim na podu. Moracu da nadjem neku stencugu pa da je uglavim tu....brrrrr
 
Uzas

Postavio sam neke dve compresovane slike sa samog pocetka,
cak se vidi da nije ni napunjen aq.U albumima
 
Otezati

Sto ne stavis dole CO2 i vodu za zamenu bice tesko dovoljno ,i dodaj vrata,ako ih postolje nema,pa ce biti i lepo i stabilno.:pIli ga samo napuni kamenjem.Salim se!!!:boban: