Slimy Loach

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pangio myersi - Slimy Loach

Link ka databazi:

DSC03439.jpg
 
Last edited:
:shock: :shock:
kuli, kuli, kuli, kuli, kuli, kuli...the most cool fish too 8)
Ribibi s dna, jataica. Pomalo plaljivog karaktera ako je jedan primjerak u akvariju. Ribuljicu bi trebalo drati u paru ili manjoj grupici te joj napraviti mjesta za skrivanje, neku spiljicu pod kamenom, kokosovim orahom ili nekom drugom vrstom ukrasa i zaklona u akvariju.
Osim hrane kojapadne na tlo, potrebno je stavljati tabletice za ribe s dna. Raznovrsna prehrana je preporu?ljiva
Zatititi otvore i ulaze u pumpe i filtere, jer ribica, dok je mala je jako sitna i lako se provu?e svukuda.
 
He.he...bolje reci... cikov,cikov,cikov ... jer to nije kuli :D

Pangio myersi nesto je manji od Pangio kuhlii i njeova velicina je oko 6.7 cm.( Pangio kuhlii je veci ,12 cm)

Inace to je familija Cobitidae ribe koje se jos popularno nazivaju "cikovi".

Medjutim bolje kada pogedamo ove dve vrste riba, razlike su veoma male. Isto tako osobine i ponasanje u akvarijumu su dosta slicne. Uvek ce nam ove ribe biti negde skrivene ili ukopane u podlogu.
 
ma, meni je to: kuli, kuli, kuli kuli, kuli...
a sada da li je on ?ikov ili kulov...meni svejedno, da ga vidim , tako i tako ne bih znala ba razlikovati (kao i ina?e, moja boljka, nemam pojma o tim sitnim razlikama) i bila bih uvjerena da imam kulija!
...hmmm, sada kada se malo sjetim, imala sam tamnijeg i svijetlijeg kulija (hmm, moguce da su bili ?ikov i kulov :D )
alu na stranu, hvala na informaciji Fauna, trebamo teiti ispravnosti
 
Heiko Bleher u jednim od svojih opsenih biotopskih istraivanja napominje kako je u "lovu" na khuulie pronalazio i na "milijune" njih u jednoj "zajednici" izme?u kamenja...
Tako te ribe ive, te bi zbilja bilo ljepo kad bi im probali te uvijete odrat i u akvariju... pa makar i sa manjom brojkom od kojih 20komada...
 
Jasenka said:
..alu na stranu, hvala na informaciji Fauna, trebamo teiti ispravnosti

Dosta toga se menja, pa eto i taj rod Acanthophthalmus koji se provlaci po nekim literaturama, promenjen je u Pangio. :wink:
 
Jedna zenka koju sam disekcirao (bila je mrtva) imala je oko 6000 jako sitne, zelene ikre. Dugacka je bila oko 8cm i debela kao i moj mali prst.
Kuli je divna ribica i svakome je preporucujem.
 
Da , u pravu si Dane . :wink: Ikra ovih vrsta je zelene boje prilepljena za biljke e, sada koliko...tesko je reci. Ali u svakom slucaju desavalo se nekim akvaristima da se izmreste ove ribe i u zajednickom akvarijumu ali nazalost bez podizanja mladih. :(