spatifilum

hoodz

New Member
16 April 2005
3
0
1
beograd
nedavno sam u radnji kupio biljku spatifilium, o kojoj ne znam nista, kao ni prodavac :lol: . nisam uspeo da nadjem nikakve podatke na netu. da li neko zna bilo sta o ovoj biljki?
 
Cao hoodz , dobro nam dosao :D

Sto se tice biljke koju si kupio i sto prodavac nezna nista da ti kaze, ja bih samo mogao da ti pomognem sa konstatacijom da se radi 100% o terarijumskoj biljci i to najverovatnije pod nazivom Spathiphyllum (Peace Lily) Mozda bih trebao da fotografises biljku ili da uporedis sa ovo slikom kako bi bio siguran da li se radi bas o toj biljci


Peace Lily
 
bolje vas nasao :D . bice da je to taj spatifilum . ostaje mi da vidim kako ce se razvijati pod vodom. nadam se da mu to ne smeta
 
Tesko hoodz, taj tvoj Spathiphyllum ne moze dugo opstati pod vodom. Kod mene je kada sam ga prvi put nabavio, najvise izdrzao pola godine,...ne vise. :wink:
 
Hoodz dobro došao na naš forum. bilo bi lepo da se predstaviš u forumu "Nešto malo o sebi" kako bi te malo upoznali.
Kupovina Spathiphylluma kao akvarijumske biljke je česta pojava kod nas. Ne samo nje več i gomile drugih biljka. Poznato je da neki od vlasnika u nedostatku akvarijumskih biljaka, prodaju i terarijumske, pa čak i neke druge biljke kao takve. Takve biljke su po pravilu lepe, ali one ne mogu dugo da izdrže u vodi. Vremenom one gube svoju lepotu i trule.
Jedino kako se možemo izboriti sa tim je da se na ovom i sličnim forumima raspitamo o biljci pre kupovine i saznamo što više podataka o uslovima koje ta biljka zahteva.