Sta da radim???

Iwek

Member
20 Oktobar 2007
42
0
6
Izmedju ostalih u Aq imam Terazone koji mi dusu pojedose!!! Danas sam doneo u Aq male Barbus konhonius zuti i zeleni i male coridoras. Tetrazoni im ne daju mira, mislim da ce ih pobiti. Ako se nesto desi novim ribama u Aq Tetrazoni ce "letece pravo u tiganj" :fauna: Citao sam da u jatu Tetrazona trbe da ima njih 10-ak (toliko ih i ima 9) da ne diraju ostale, a drugi kazu da ih treba manje iz istog razloga. Sta da radim?
 
Smo nove ribice u Aq Barbuse i Corye, juce sam ih ubacio. Izgleda da se danas stanje smirilo, malo ili ... videcu, pa javljam:hej:
 
Svitac savim slucajno sam iz ocaja pojacao hranua da ih zaposlim i napravio manja sklonista (hvala Mirki za sklonista). Sada plivaju zajedno i ne diraju Corye, nadam se da ce tako i ostati. Cjemo se:cool2:
 
Nisam nikad imala barbuse u akvarijumu ali jedan moj drug ima sve vrste kao i ti. Kako sam videla kod njega, svi vaze za gladnice i prozdrljivi su. I on ima koridorase ali i puno biljaka u akvarijumu tako da oni nisu izlozeni radoznalim pogledima ostalih. Barbusi su mu veoma zivahni i stalno u pokretu. Veoma interesantna kombinacija . Barbusarijum nikad nije monoton. :mrgreen:

Drago mi je da su se tvoji umirili. A za sklonista...eh..pa mi smo nasi...:rofl2:
 
:cool2: .. nek ostane tako ..
nemoj ni da prepunjavaš akvarijum .. nisi naveo litrazu ..
ali ako imaju ribice dovoljno mesta .. veća je šansa da sve bude ok ..
 
Barrbusi tetrazone su veoma aktivni i nemirni. I ako ih ima manje od 10-tak onda oni cackaju i druge stanovnike. Ja sam imao jato od njih 20 i nikad nisu dirali druge stanovnike jer su bili isuvise zauzeti medjusobnim igrama i dokazivanjem.