Terarijum za pauka

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Evo jednog izradjenog terarijuma za tarantule koje zive na zemlji ili kako se to u teraristici kaze "terrestrial" tarantule.


terar_pauk1.jpg


terar_pauk2.jpg



Dimenzije ovog terarijuma su 45 x 30 x 30 (cm) sto se moze zakljuciti da je ovakav terarijum predvidjen za krupnije vrste kao sto su Lasidora parahybana i neke slicne vrste.


PS.
Ovaj terarijum je izradjen po narucenim zahtevima (za Kima ) tako da pitanja i komentare treba uputiti vlasniku terarijuma.
 
ne kuzim se u samu funkcionalnost terarija, ali izgledom mi to izgleda super, no ja sam po tom pitanju laik, pa znam da puno ne znaci moje trkeljanje.
Ali ono to vidim, solidno slozen i zaljepljen terarij za pauka, koji ima i za zrak rupice i mogucnost za hranjenje.

A lampa?! Ona se stavi van terarija? Treba li uopce lampa?
 
...

A lampa?! Ona se stavi van terarija? Treba li uopce lampa?


Lampa u nekim slucajeva nije ni potrebna ako je sobna temperatura odgovarajuca . Obicno se u terarijumima za tarantule postavlja "obojena" lampa (crvena ili plava) a zagrevanje terarijuma pozeljno je da bude sa spoljne strane . Veliki problemi nastaju ako se odlucimo za podne grejace koji se postave na stekleno dno terarijuma . U tom slucaju tarantula vrlo lako moze da ugine tj, dehidrira. Podloga u terarijumu (treset) mora da bude nahladniji deo u terarijumu i da na nekim delovima bude vlazana kako bi odrzavali potrebnu vlaznost u vazduhu koja se dobija ispravanjem iz podloge i posude sa vodom. Ako zelimo da zagrejemo unutrasnjost terarijuma ,to cemo uciniti sa postavljenom sijalicom ili postavljanjem samolepljivog grejaca ali na bocnu stranu terarijuma. Naravno , treba prvo znati koju vrstu tarantule zelimo da drzimo u terarijumu kako bi znali da "nastelujemo " potrebne parametre.

Nadam se Jasenka , da sam uspeo najprostije objasniti funkcionisanje jednog terarijuma za tarantule.:)