Tiger barb - pet varieteta na gomili

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Tiger barb, riba "klasika" u akvaristici koja jednostavno ne gubi popularnost i pored najezde raznolikih pripadnika slivnih rodova. I pored svoje velike popularnosti nekako izmice cinjenica da ih ima vise varieteta i eto to je razlog postavljanja ove slike. Pet razlicitih varieteta Tigrastog barbusa koje mi vidjamo u akvaristici.
 

Attachments

  • DSCF6674.jpg
    DSCF6674.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 79
Lepi su po mom iskustvu imaju malo nezgodnu narav za ostale ribe iz okruženja. Jedan moj drugar je u radnji kupio navodno novu vrstu koja ima narandžasto crvenkastu boju po celom telu to je navodno nova (još neistražena) ukrštena vrsta:sorry:, barbusi su naprasno posle nekih dva meseca izgubili boju i postali albino kao na bobanovoj slici :rofl2:.
Šta reći na to šta se sve trgovci neće dosetiti ne bi li nešto prodali,čast izuzetcima.
 
Barusi, cudo jedno. Nov sam i nemam pojma o akvaristici ali oni su lude ribe "mafijasi":twisted: imam tetrazone (crno-bele) "partizanovce"
 
Crno bela boja kod barbusa je odlika jako lose odgojenog barbusa. Oni ne smeju biti crno - beli. Vec to sto je kod vas crno, mora vuci na maslinasto zeleno, a ono sto je kod vas belo, mora imati neki preliv izmedju zute, narandzaste i roze boje. A peraja moraju biti crvena, kod muzjaka i nos, a kod zenke nesto bledji vise narandzast nego crven. Na zalost, kod nas je retko videti lepo odgojenu i obojenu tetrazonu.:(
 
Da dodam ovoj gomili i sestog clana pa da sve to zaokruzim. Ovde je prikazan zlatni zeleni barbus i uocljivo je da se nevide pruge na bokovima tela.
 

Attachments

  • DSCF8687.jpg
    DSCF8687.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 21
  • DSCF8689.jpg
    DSCF8689.jpg
    33 KB · Pregleda: 19
једно питање у вези барбуса, мада може да се односи на било коју рибу. ако спојимо 5 зелених и 5 тиграстих барбуса, да ли ће оформити једно јато или два? да ли се они међусобно гледају као једнаки/исти или различити? да ли су свесни да су различите боје? :)