Tiger Barb

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Puntius tetrazona - Tiger Barb



DSC01086.jpg
 
"Barbus tetrazona" svima nama poznata pod tim nazivom :D

Sta reci vise o njoj kada svaki pocetnik vrlo brzo stekne iskustva sa njom jer je toliko primamljiva zbog svog lepog izgleda da je odmah kupuje zajedno sa guppy-ma ,platy, ..i td. i tako postaje medju prvim ribama u tim pocetnickim vodama.

Medjutim zbog svoje vragolaste naravi sto hoce kod nekih vrsta riba da gricka raskosna peraja ,kasnije postaje nezeljen gost u tim akvarijumima. To je pocetnicko neiskustvo jer mnogi neznaju da su to jatne ribe i traze drustvo svoje vrste. Kada im to obezbedimo u tom slucaju tetrazona ima drugacije ponasanje, jednostavno postaje sasvim druga riba.
 
kod nas je jos poznata kao "Sumatranka" , bice da je zbog sumatranskog porjekla, a ja bi onda jos dodao "Javanka" ili "Borneanka" :D

zivahne jesu, a sad kod nekog cupkaju druge ribe, a kod nekog ne, ja osobno nisam imao problema s njima ... da su dirale druge ribe, s tim da sam ih imao najmanje 4, a mislim da o ponasanju ovisi i dob u kojoj se uzmu, sto su mladje to se lakse naviknu na suzivot s drugim ribama
 
Ma, barbusice su meni sve zakon ribice!
Sve su zivahne, jatasice, vrlo aktivne i vrlo lijepe i posebne! Samo ih treba dobro kombinirati...to je moje sijecanje na ovu lijepu vrstu!
 
Puntius tetrazona ili tigrasti barbus je po meni najzahvalnija ribica za cuvanje,prelepo izgleda jedno zdravo jato od 9 barbusa.Njazzahvalnije ih je kombinovati sa svojom vrstom pa nebitno da li je to Puntius nigrofasciatus ili neka druga vrsta barbusa.:ziveli:
 
Hteo bih da oformim novi akvarijum u kome bih drzao samo barbuse, zanima me koliko njih mogu da drzim u akvarijumu od 60L a da ne bude guzva?