Torokatumi bolesni ?

misoo83

Member
31 Avgust 2009
59
0
6
Pre 5 dana sam kupio dva torokatuma i bili su zdravi koliko se secam ali sad kda ih pogledam imaju oba kod analnog otvora neku kao glistu belu nemogu tacno da vidim sta je posto celo vreme plivaju , jedan od ta dva torokatuma ima i na desnoj peraji kao dva baloncica bele boje jel to neka bolest i kako se to leci ako je bolest, evo ja sam uslikao par slika

Ja se sve razmisljam da to nije neka vrsta parazita

Na prvoj slici se vidi taj baloncic bejle boje ali nisam supeo bolje da uslikam jel se ribe brzo krecu kroz akvarijum:


Na drugoj slici sam ih uslikao odozdo gde se vidi kako imaju nesto kao glista , mozda je i izmet ribe ali neverujem jel 24h imaju to na sebi


Slike su mutne jel riba brzo pliva i menja putanju kretanja

Nadam se da neko zna sta je to


[Broken External Image]:http://img10.imageshack.us/img10/5979/tork.png

[Broken External Image]:http://img223.imageshack.us/img223/1381/tork2.png


[Broken External Image]:http://img201.imageshack.us/img201/9959/tork3.png


hvala
 
Neka bolest je u pitanju sigurno a mozda i vise odjednom.
Prvo te sitne bele tackice po telu ako me oci ne varaju .
Onda na gleavi deluje kao da ima i rupe (ne vidim dobro).
To na peraju ne bih znao sta je ali nije bas prirodno.
To belo iz anusa sigurno znaci od poremecaja varenja do protozoa.
Ako ima i nesto crveno u tom belicastom onda je Camallanus cotti. Znaci crvi koji su nezgodni. Pokusaj da vidis da li kroz to belicazsto povremeno proviruje i nesto crvenkasto kao crv.
 
Evo vidi nesto od ovoga pa javi sta zakljucujes. Za te crve Camallanus sam posumnjao jer sam zumirao tvoju fotku i deluje kao da iz anusa viri kroz to belo i nesto crvenkasto. Obrati paznju. To su crvi kao dlake i ne moraju se uvek videti.

Camallanus cotti
Bele tacke
Rupe u glavi
Patogene protozoe
 
Sto se tice tackica po celom telu to nema to je sitni pesak sto se tice rupa u glavi nema ni to a sto se tice ovog kao crva kod analnog otvora danas mi jedan akvarista rekao da svi muzjaci torokatuma to imaju znaci nije parazit ostaje jedino ovo na peraji ove 3 kuglice sumljive a on sumlja na ich bolest ( Ichthyophthirius ) tako da sam usledio danas sa lecenjem :cool2:
 
Ove tackice koliko vidim su kao male rupice ali su makog precnika i plitke su kad se gleda na njemu skoro da se i nevide koliko su male to bi moglo biti da je od starosti jel mislim da riba ima preko godinu dana a mozda je i vise stara

Sto se tice riba ja sam nov u akvaristici tj imam akvarijum nesto vise od 15 dana tako da se ja i ne razumem u ribice , torokatume sam kupio pre 10-tak dana i nesecam se dal su to belo imali to belo iz anusa kad sam ih kupio a znam da nije imao te 3 tackice na peraju taj jedan torokatum drugi nema nista na sebi ni sada.

Ako vi mislite da je su te tackice na glavi mozda bolest recite ja ne znam :oops:
 
Vidi ja ne znam sta je to. Ti bolje vidis uzivo. Sad mi potvrdjujes da su to rupice. Ono sto znam je da nije u redu da postoje te rupe.Godina dana nije neka starost. Starost nije opravdanje za rupe bez obzira koliko su plitke. Da li znas koliko zivi ta vrsta prosecno?

Takodje znam da nije u redu da nesto belo viri iz anusa. E sad ako ti akvarista kaze tako onda neka ti objasni i sta je to da znamo i mi.
Da li je taj "pesak" kako rece spao sa ribe ili je jos uvek zalepljen. Posmatraj ribu malo duze.....
 
Znam da torokatumi mogu da zive preko 10 godina :mrgreen:

a ovo ostalo neam pojma gledacu kako se ribe ponasaju i jel se desavaju kakve promene na njima aonda cu kupim lek za ono sto ima na peraji i odma cu da pitam prodavca tamo u radnji jel zna mozda sta bi to moglo biti