Trudna gupi???

zeljko_85

New Member
23 April 2009
3
0
1
Cao svima!
Novi sam na forumu, pa bih vas zamolio za malu pomoc. Imam gupi sa velikim stomakom, mnogo vecim od ostale dve. Stavio sam je u mrestilicu ali ne znam da li je rano. Sada sam je stavio i bas se "pronervozila". Ne znam da li da je vratim u akvarijum ili da ostane tu gde jeste. Da napomenem da biljke nemam, tek sam dobio akvarijum i nije potpuno zavrsen. Hvala unapred! Pozdrav!
 
Na to pitanje niko ne moze da to odgovori. Najbolje je da sacekas da se mrest desi i nakon toga da pratis. Neki prosecni period je negde oko 28 dana izmedju mresta mada to nije pravilo jer moze da bude i znatno manji a i nesto duzi.

U sustini sve se svodi na to da ces ti vremenom da postanes iskusniji akvarista i mnogo lakse ces da procenis sve to.

Sto se tice tvoje Guppy ti i dalje mozes da je drzis u toj mrestilici i ona ce biti u redu. Njena nervoza je direktna posledica skucenog prostora ali to ne treba puno da te brine.
 
Hvala puno na odgovoru. Ja sam negde na forumu video da se u mrestilicama desava da gupi ugine od stresa ili tako nesto, pa sam je vratio u akvarijum. :) Mrestilica je jako mala. Znaci, nista joj nece faliti i ako tamo bude? :)
 
Najbolje ti je resenje bez mrestilice. to podrazumeva da imas neko zbunasto gusto bilje gde se malci sakriju ili cak mozes ubaciti neku zguzvanu mrezicu tolike gustine da mama i tata-gupi ne moze plivati kroz to .
Ja sam imao samo 2 para gupija bez mrestilice nego samo gusto bilje i sad ne znam sta cu od eksplozije populacije.
Razmnozavaju se kao komarci tj vise nego geometrijskom progresijom :ebote: a niko ih ne prima u radnje nazad jer imaju isti problem. Zato nemoj mnogo ni da se trudis sve ce to oni resiti sami.
 
Ako nam nije stalo do neke selekcije onda je sasvim u redu da se razmnozavaju u gusto zasadjenom akvarijumu. Ja imam jedno bazence gde se guppy tako mreste.
 

Attachments

  • IMG_4754.jpg
    IMG_4754.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 45
  • IMG_4756.jpg
    IMG_4756.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 44
  • IMG_4765.jpg
    IMG_4765.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 40
druze boBANe, da li mozes da nabrojis varijetete sa kojima raspolazes u svom uzgoju ili sta ima tamo kod tebe u firmi. SC i ja se patimo kao patike da nam neko dovuce iz Nemacke neke ultra fensi varijetete, postoje izgledi da nabavimo.
 
Hvala vam svima na odgovoru. Prinova jos nema. :( Voleo bih da sacuvam male, za pocetak u mrestilici jer sam novi u ovoj obasti i bilo bi mi zao da sve pojedu! Travu cu staviti ali tek posle selidbe, da ne bih isti posao radio u roku od 15 dana dva puta!
 
Ja u tiom uzgoju nemam nikakve posebne Guppy u stvari nevodim racuna o tome. Ubaceno je par Guppy, kako ti kazes "Ultra fensi" a posto su bas te Guppy uglavnom teska mesavina rezultat njihovog mresta je izuzetno pogodan kao ziva hrana i moji Calvus ciklidi to postuju. Dosta se i proda ali to nista nije tako fensi.

Te Guppy o kojima ti pricas stizu znas i sam odakle i ima ih poprilicno. Eto tako je to sa Guppy.
 
rezultat njihovog mresta je izuzetno pogodan kao ziva hrana i moji Calvus ciklidi to postuju.

Zar njih Koristiti kao zivu hranu
f0d5a932155a372b534a23d18993dcd9.gif

Ovakvoj se informaciji se nisam nadao medju ljubiteljima akvaristike
ec6b594655ac2216dc1c64ca95bf3268.gif
 
Pa ja licno nevidim nikakav problem u tome niti je time prekrseno bilo koje pisano ili nepisano pravilo akvaristike. Pojedine ribe zahtevaju zivu hranu i to je tako, prirodni zakoni.

Predatori oduzimaju zivot i tu mi ne mozemo nista da radimo, tako je to a da li smo mi vise ili manje sentimentalni prema nekim ribama to je drugo pitanje.

Sada bi ja tebi postavio pitanje. Cime ti hranis takve ribe odnosno koje ti ribe vidis pogodne kao ziva hrana?
 
Ovo je retoricko pitanje. Ljubitelj sam zivotinja ali opet jedem meso. Gajim ribe koje su uzete iz prirode i koje sigurno nece ostaviti potomstvo i tako doprinosim osiromasenju prirode, a volim prirodu i kritikujem covecanstvo sto je unistava.
Taj bazen odakle boban hrani druge ribe gupikama uvek je pun ribe, one tu zive ostavljaju potomstvo i zatvorile su svoj prirodni ciklus u kojem postoje i predatori.
 
Rekao bi kao zopex2008 sto rece: " ...retoricko pitanje...". Ja sam pored akvaristike, ljubitelj i teraristike a i mnogo vise kada su u putanju sve zivotinje. Veoma je tesko i nezahvalno kada pojedine ljubimce (predatore), zelimo drzati kao kucne ljubimce a pri tom teziti sto prirodnijoj njihovoj ishrani. Recimo, sta raditi sa reptilima kao sto su zmije koje zahtevaju iskljucivo zivu hranu kao na primer ,miseve , pacove , kunice, i td..? Ne bih o tome da pisem jer je tema o ribama ,konkretno guppy-ma ali tezim objasniti koliko je pitanje hranjenja nekih predatora veoma nezgodno i bolno za prave ljubitelje zivotinja.

Ne znam sta bih mogao vise reci , mislim podrzati jedno ili drugo misljenje a da pri tom ispostujem bilo cije stavove... ali svakako da se treba dobro zamisliti pre nego sto se odlucimo za drzanje predatora.;)