Uginula jos jedna japanka...?

Alpha987

Member
7 Februar 2012
36
0
6
37
Za manje od dva meseca uginule su mi 4 male japanke od toga je jedna povredila peraje pa nije mogla da pliva kako treba, u cemu je problem.
Akvarijum je osnove 30*30 cm osnove i 70 cm visine, za rasvetu koristim stednu sijalicu od 30w, temperatura je 24C, od biljaka imam amazonku i japansko zito i jos ovu ali neznam kako se zove u podlozi mi je sljunak debljine 3 cm i preko ukrasni kamen 1 cm, hranim ih crvenim granulama ,tzv.smokijem i listicima jednom dnevno, s tim sto kombinujem jedan dan granule i listici a drugi smoki i listici, cuvam ih sa jos dva ksifoa, koje planiram da izbacim uskoro jer sam cuo da ove dve vrste ne idu bas zajedno, koristim unutrasnji filter(600 l / sat), koji ujedno ubacuje i vazduh u akvarijum, s obzirom da su japanke izdrzljive i prilagodljive ,ne znam koji od ovih uslova bi mogao toliko da utice da uginu za tako kratko vreme....? I da li postoji mogucnost da je mozda filter prejak pa da ih struja vuce pa da uginu od stresa,jer ova zadnja mi je dva dana bila na dnu i vrlo slabo se pomerala... Ako vam znaci nesto i jedan ksifo mi se dosta smanjio ,ovaj drugi normalno raste i puno je veci a u isto vreme su kupljeni..

Slika1275.jpg