Upoznavanje i savet

Stole75

New Member
13 Oktobar 2019
13
0
1
44
Auckland
Mozes da zamenis vodu da bi oborio NO2- Vazno je sada da ostavis da se sve to samo sredi, bakterije, biljke itd. Kada se uspostavi ravnoteza onda vise nemas briga i samo menjas vodu po potrebi.
Zamenio sam jutros, 40 litara sam promenio.Skoro pa 25%. Skoknuću danas ili sutra da uzmem još 2-3 ribice.Nemam Corydorase uopšte. Mogao bi jedan par da uzmem pošto već imam 4 kulija i možda par Golden Ram ili Blue Ram. Videću šta imaju.Našao sam još jednu radnju ovde kod mene New Pupuke Aquarium Centre ali trenutno ne rade do 20.januara.Na fejsu imaju dobre ocene.

Stole75

New Member
13 Oktobar 2019
13
0
1
44
Auckland
Pozdrav svima i Srećna Nova Godina.
Danas sam testirao vodu posle jučerašnje zamene i amonijak je 0, NO2 je izmedju 0.25 i 0.50ppm i NO3 je 5ppm. Malo se lakše diše sa saznanjem da sve ide kako treba.

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,492
221
63
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Mi uvek govorimo da je strpljenje vrlina nas akvarista :) Redosled mora da se ispostuje, nista ne mozes da preskocis i sve ima da ferca kako treba. I eto, bas lepo da si zadovoljan razvojem stvari i da mozes da se posvetis akvaristici a ne da lupas glavu oko amonijaka i nitrita :)
Posalji neko fotku akvarijuma i naravno, kako se stvari razvijaju :)

Stole75

New Member
13 Oktobar 2019
13
0
1
44
Auckland
Strpljenje jeste najbitnije, isto kao na mom poslu. Ako nemas strpljenja nema nista od dresure pasa. Pre neki dan sam kupio jos nekoliko ribica.Golden ram, 2 electric blue ram. Danas sam uzeo dve black molly i dva sterbai korija. Fino su se svi uklopili. Evo i nekih fotografija (i dalje je dzungla.ali ramovi vole to kao i apistograme). Danas mi stigao grejac da imam kao back up i termostat. Drugi mi Nemci poslali kao poklon za Bozic, lepo od njih .Ne znam kakav je grejac ali mora biti dobar posto je Serin.

Attachments

Last edited by a moderator: