UV-Filteri

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Evo jednog jako zanimljivog tehnickog aparata za akvariste UV-C Filter ili "UV-C Wasserklarer" .

Mnogi od nas imaju problema sa pojavom iznenadne infuzorije , sa pojavom stetnih bakterija i ostalih stetnih mikroorganizama, jedno od efikasnih resenja je ovaj UV filter koji sve te mikroorganizme unisti.

Evo najnovijih ovih UV-aparata koji po mojem misljenju nisu visoki sa cenom kao nekada.
 

Attachments

  • resize_of_uv_filter1_107.jpg
    resize_of_uv_filter1_107.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 246
Nisam to nikada koristila i jedno vrijeme sam mislila da bi ga mogla imati u svom morskom, ali do sada ga nisam kupila, a nije mi niti neophodan, pa ce ta investicija vjerojatno pricekati jo neko due vrijeme!
A koliko znam o njima smatram da su dobar dodatak u vecem napucenom akvariju!
 
Ta stvarcica je sasvim ok i ja je koristim non stop i u morskoj i u slatkovodnoj akvaristici.

Nego Fauna kada si poceo to sve da pises onda napisi i zasto je UV-C a ne UV.

Tek da se zna :)
 
Postoje UVA, UVB i UVC zracenje.
UVC zracenje je veoma jako zracenje koristi se i u medicini za dezinfekciju medicinskih instrumenata. Takvo zracenje ubija sve mikroorganizme i veoma je vazno da u akvaristici treba obratiti posebnu paznju na ove UVC filtere jer mogu da nanesu stetu biloskim filterima odnosno, da ubiju korisne bakterije koje se nalaze u tim bioloskim filterima.

Znaci "oprez" pri koriscenju ovih UVC Filtera!
 
Bobane zasto mi se ne otvaraju slike koje ubacujem preko drugog linka? :?

Morao sam da editiram temu jer je glupo sto nije bilo slike. :(
 
Da li to mislis na slike koje ti postavljas sa drugog servera?

Ako ti se takva slika ne otvara to nema veze sa ovim serverom i ovim sajtom. Priveri da li si ubacio pravi put do slike. Druga stvar koja je moguca je da je taj server pao iz nekog razloga. Kada ga srede opet ce sve da bude kako treba. To se desava.

Dakle to zaista nema veze sa ovim sajtom i ja tu ne mogu nista da uradim.
 
Da..da , u pitanju je drugi server ,izgleda da on vise ne funkcionise .

To je jedna od starijih tema i tada sam ubacivao preko tog servera koji vise ne funkcionise .Sada ubacujem sa drugogo koji ne pravi probleme ali za svaki slucaj sliku sam ubacio ovakokako sada stoji. :wink:
 
Eto, drugi put proveri sve u vezi takvih stvari da ne kvarimo temu. I takve stvari postavljaj u forumu koji je za to, "Problemi sa forumom". Danas sutra kada neko hoce da procita ovu temu da bas ne mora da cita kojekakve prepiske u vezi nicega. Zato i sluzi taj forum.

Tema treba da se odrzava i ako je nesto van teme moze da se otvori nova ali nikako da se skrece sa teme.