Zamena staklene kugle

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Kako mi klinac vec duze vreme pokazuje interesovanje za akvarijumske ribice i kako je sve vise pretila opasnost da se u sobu postavi staklena kugla , moja svesna rekakcija je bila, da umesam svoje prste ali ne previse ,samo do odrdjene granice. Zamena staklene kugle za jedan mali akvarijum priblizne zapremine ali sa svom potrebnom pratecom opremom.
Od nekih ostataka stakla debljine 6 mm napravio sam akvarijumcic dimenzija: 35x24x28.8 cm (+ stakleni filter 35x28.8x7 cm) ukupno 30 litara korisne akvarijumske vode...(mislim da nije lose kao zamena "popularne "staklene kugle). Da samo napomenem, vece dimenzije nisu mogle biti u razmatranju...
Unutrasnju dekoraciju ne bih da komentarisem jer je to bila doanacija i podstrek za pocetnika od iskusnog akvariste inace mog dobrog prijatelja koji ce se uskoro predstaviti sa svojim gigantskim akvarijumom. ...Razmisljam i pitam se, da li ce moja umesanost pozitivno delovati na decakov pogled akvaristike ili ce to biti greska, to ce vreme
vrlo brzo pokazati. Mozda cu jos malo prste umesati ( ne mnogo) oko izbora vrsta i broja riba ali vise od toga ne bih, zelim samo posmatrati koliko ce trajati to interesovanje...;)

Evo slike tek posadjenog bilja i pustenog filtera u pogon.


akvarijum-Strahinja.jpg
 
Lepo Fauna!:cool2:
Deci je tesko ugoditi,a kad potpuno ugodis to moze da ima za posledicu gubitak interesovanja...
Umereno usmeravanje (verujem) moze da da lepe rezultate...

Bas me zanima koliko ce to da traje jer i ja ovde kuci imam pritisak da prepustim detetu jedan aq od 30l na apsolutnu kontrolu...

Pozdrav!:hej:
 
Mislim da to nikako nije greska, sta vise pogresnije bi bilo da on sve to radi po sveme a da ti nemo gledas.
Mislim da je jasno da jedno dete tog uzrasta ima ograniceno znanje i da nije sasvim rascistio sta se sve tu desava. On moze sve to da posmatra kao igru a ribe kao igracke sto u stvarnosti nije tako. To su ziva bica koja imaju svoju specificnu potrebu i on treba da bude svestan da od njega zavisi jedan zivot.
Inace jedna takva investicija se uvek isplati i deci treba dati priliku da se oprobaju. Treba da nauce da vole prirodu i zivotinje i to ce im ostati za ceo zivot. Dakle bez predrasuda, pustite decu da udju u svet akvaristike :)
 
I ja sam veoma blizu vaseg razmisljanja ali videcemo kako ce sve to teci...

Zaboravio sam vam prikaz filtera koji je oko 1/4 kapaciteta akvarijuma sa zadovoljavajucim protokom motorne pumpe.


akvarijum-Strahinja3.jpg

...a ovo je stanje u akvarijumu nakon 12 h sati rada...

akvarijum-Strahinja2.jpg
 
Nisam ni sumnjao da ce biti lose.Bas lepo izgleda.

Mogu da primetim da si Fauna uspeo da naucis da slikas,jos samo da obrises otiske prstiju i kapljice sa stakla i ko-Oliver Knott!valjam_se
 
Nemoj samo da napravis moju gresku. Tako sam i ja sa potpuno istom idejom ubacio 125lit u deciju sobu, a onda me krenulo scapiranje u tom akvarijumu, pa sam sve vise ja mokrio prste, a cerka sve manje. Sada kada joj zazvoni telefon obicno cujem: "Ej, nemogu sada da pricam - tata mi bleji u sobi..." :rolleyes:
I naravno aquascaperski ambicijozno saslusam njene predloge za preuredjenje i oko izbora stanovnika, a onda uradim po svome.:sorry:

Kako sam krenuo da smaram (opet citat) ima da proizvedem kontraefekat.
Znaci pusti dete da se igra, a ti sto manje petljaj prste. Nemoj da se igras njegovim igrackama nego napravi sebi drugo staklo za izabavu...

Ja sada izmisljam izgovore i vadim se kako ga spremam za takmicenje i kada ga konacno uslikam da cu oma da joj vratim njenu igracku - ako joj onda jos uvek bude interesantan i ako njenu paznju ne preotme neki bubuljicavi bilmez sa paperjem ispod nosa, a meni ostane samo da "blejim"...

beee beee,...valjam_se
 
Projekciju glumili:
-Ples sa vukovi,
-Kilava vrana,
-Shinter na bizona, i
-Bubuljicavi bilmez sa paperjem ispod nosa:rofl2::rofl2::rofl2:
 
Nisam ni sumnjao da ce biti lose.Bas lepo izgleda.

Mogu da primetim da si Fauna uspeo da naucis da slikas,jos samo da obrises otiske prstiju i kapljice sa stakla i ko-Oliver Knott!valjam_se

Tacno je da su to otisci od kapljica vode i otisci prstiju ali nismu moji, vec klinca jer mnogo vremna provodi pored akvarijuma a da ja ne mogu ni da stignem da odreagujem , izbrisem i ocistim svaki put kada se zamrlja. ;)

A fotke sam odradio onako na brzinu...usput jer meni je akvarijuma preko glave , dosta je sto sam ih imao, na desetine i vise i sve to odrzavati na nekom izlozbenom nivou, meni takva igracka nije potrebna...imam ja druge igracke vezane za teraristiku koje me trenutno zanimaju.:D