Akvaristika i Ja

Da li ostajem u akvaristici?

  • Ostajem u akvaristici jer je to nesto vazno za mene.

    Votes: 33 84.6%
  • Ostajem u akvaristici ali problemi vezani za nju me teraju da je napustim.

    Votes: 0 0.0%
  • Akvaristika mi je sporedna stvar i tu ostajem samo ako imam vremena.

    Votes: 3 7.7%
  • Materijalna strana mi je presudna i samo od toga zavisi moja buducnost u akvaristici.

    Votes: 2 5.1%
  • Kako doslo tako i otislo.

    Votes: 1 2.6%

  • Total voters
    39

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Kako vreme prolazi mi polako gubimo pojedine starije clanove foruma ali isto tako dolaze nam i novi. Naravno da je akvaristika samo hibi, jedna mala sporedna stvar gde mi vrlo lako izgubimo interesovanje za time. Pitanje bi tako i bilo: Koliko smo zainteresovani za akvaristiku posle nekog izvesnog vremena?
 
Anketa ima jednu manjkavost koja ce izgleda se pokazati vrlo brzo...

Jednostavno clanovi koji su napustili akvaristiku/forume/hobi jednostavno nece glasati pa cemo imati uproscen rezultat gde ce oni koji glasaju glasati za istu stvar.:)
 
Ja sam se pronašao u svim odgovorima pomalo, pa je u stvari moj odgovor:

Ostajem u akvaristici jer me problemi vezani za nju teraju da o tome razmišljam kao o sporednoj stvari, izuzev materijalne strane koja ima svetlu budućnost, vodeći računa o tome da ne bude kako došlo tako otišlo. :cool2::cool2::cool2:
 
Ovo je cista anketa, nema nekog posebnog cilja osim da pokaze kolika nam je aktivnost i postojanost u akvaristici. Mozda najveca manjkavost ovakvih anketa je sto nemamo neki centrani sajt gde bi se svi akvaristi okupili a pored toga ovde je sve svedeno na internet aktivnost sto ne mora da odrazava i pravo stanje. Mnogi imaju akvarijum a nikada nisu postali clanovi bilo kog foruma.

Kako doslo tako i otislo :) To je i najveci problem u svim internet izdanjima akvaristike. Odrzavanje sajta oduzima dosta vremena, cena bas i nije mala jer ove web aplikacije kostaju kao i zakup servera. Klikom na dugme sve staje i sta onda? Sve sto je ulozeno ode zauvek sto je dosta lose za celu akvaristiku a sve zavisi od pojedinca. S druge strane nezainteresovanost akvarista dovodi sve u pitanje odnosno postavlja pitanje svrsishodnosti.

Eto da smo bili pametniji pre par godina bilo bi znatno drugacije :)
 
Nema brige za sada, saj je i dalje u igri a to pisanje je samo opaska na "kako doslo tako i otislo":) Ovo je bio cisto komentar kako sve to moze da bude a ne moja namera da tako i postupim. Cak i da zelim da dignem ruke od svega prvo bi nekome ponudio da sve ovo preuzme jer je steta da sve jednostavno nestane, ipak su tu par godina u pitanju.
 
Bobane nemoj da klikćeš - uvek nas ima koji čitamo....

Ja sam iz akvaristike odlazio i ponovo u nju dolazio od rodjenja. Nabrojao sam bar jedno 5-6 faza. Ova poslednja je definitivno najludja.... Koliko će da me drži entuzijazam ostaje da se vidi, ali sada sam u generalnoj uzlaznoj putanji.
Ipak imam periode kada po mesec dana neguram ruke u vodu, i baš mi je mrsko da odrzavam ova moja silna stakla, ali evo baš sada sam u fazi intezivnog preuredjivanja svih stakala odjedared. Juče sam ceo dan prčkao po jednom stakalcu od 15ak litara, a danas prešao na akvarijum pored....
Opasna je ovo zaraza i uvuče se pod kožu, ali treba imati mere da čovek ne sagori...
 
Veoma zanimljiv odgovor gde sam donekle pronasao i sebe, dao je Coa.

U zivotu sve moze bii sporedno sem posla sa kojim se bavite i od kojeg egzistirate. Sticajem okolnosti bavim se sa vise poslova i svaki od njih meni daje veci ili manji prihod sto cini neku celinu kako bih opstao u ovim nasim suludim vremenima. Ako bih stavio prst na celo i dobro razmislio, moram priznati da mi je akvaristika jos uvek vazna da bi bila sporedna.
 
Akvaristikom se bavim pedesetak godina sa manjim prekidima. Ti prekidi su usledili uglavnom onda kad mi posao nije ostavljao ni trunku slobodnog vremena i kada bih video da ribe pate zbog moje nemogucnosti da im pruzim minimum odrzavanja.
Sad je situacija obrnuta, slobodnog vremena imam dosta i ovaj hobi me ispunjava u potpunosti. Krenuo sam sa jednim akvarijumom, pa kad su se ribe izmrestile u njemu, dodao jos jedan i sad stigao do 22 akvarijuma. I tu nije kraj, vec merkam policu za novih 7, a sta ce posle biti...
Ni jednog trenutka ne mislim da mi je ovo posao ali sa brojem akvarijuma, rastu troskovi, stizu nove generacije riba, tako da sam po prirodi stvari poceo da snabdevam par pet sopova. E sad culi su i drugi, zovu, traze, a ja dodajem akvarijumea, a gde cu stati, videcu.