Cena

Pa meni to deluje koliko te ko odere. Ima tu i realnih troskova ali je to sve danas preterano iz nekog razloga.

Sada trenutno nemam zebre a dolaze samo ako neko poruci. Zadnja cena je bila oko NZ$ 180. Podeli sa 2 i toliko eura + porez. U prodavnici sve zavisi od dogovora.

Ne bas tako davno, u decembru 1998 godine je izasao oglas koji je na donjoj slici. Gde je tu logika?

cena.jpg


Sta vise da kazem, vidis i sam :(
 
Nevene ,nesto si ti pobrkao.. ko zna sta si ti video. :lol:

Kazes da nema Botia macracantha-e u Sarajevu a video si Hypancistrus zebra-u... Je li to prvo aprilska sala? :lol:
 
Nije nikakva sala.Nisam znao da one spadaju u botie.
Nema je sada ali je bila,hmm...mozda prije 4-5 mjeseci
 
Nevene,Hypancistrus zebra-a ne pripada botijama vec Loricariidae ,to su somovi sa specificnim ustima sa sisanje kao sto su algari ancistrusi i drugi.. Ali Hypancistrus zebra je veoma popularna riba i novo otkrivena riba koja je do nedavno nosila oznaku kao L 46 . Cim je nesto novo i retko naravno da je i cena visoka.
Kada se tek pojavila, samo retki ljudi sa dubokim dzepom mogli su sebi da priuste takvo zadovoljstvo, da imaju ovu ribu u svojim akvarijumima.. Na nase veliko zadovoljstvo to sada nije vise tako a nadam se da ce kako vreme prolazi, biti jos niza cena.
 
ispravka Healera... kod nas 2 komada vjerojatno uparena (m+) 600kn/kom sa 20% popusta za gotovinu to ce ga bit 480kn/kom... stare su cca 5god i jo mogu radit djecu... bar mislim! :shock:
 
Stina said:
ispravka Healera... kod nas 2 komada vjerojatno uparena (m+) 600kn/kom sa 20% popusta za gotovinu to ce ga bit 480kn/kom... stare su cca 5god i jo mogu radit djecu... bar mislim!

Je li sada pala cena ? :p
 
nema :lol:
Sad kad sam malo informiran, imam feeling da nebu tak lako...
Ima ljudi koji posjeduju 13 zebri, svih odraslih, raznog porijekla... parametre su stavili po propisu i dalje nita od mrijesta...
H.Zebra je riba koja trai puno strpljenja... moe se desit da se odma izmrijesti, a moe bit i da ceka 2 godine da bi vidio mlad...
Vie ih nema u ZGu, osim one kod Vedrana...a on jo nije formirao tank za mrijest jer ima puno covjek posla...
Al ima ih u Frankfurtu i kotaju 85eura za 6-7cm ribe...
Ima i L333 od cca 4-5cm za 30eura!!! e to je prilika koju vjerojatno zgrabim preko prijatelja!!! :D
 
Imao sam ih u septembru bili su 40 E.Interesantno je da ih niko od vlasnioka radnji nije hteo kupiti citavih mesec dana i da ih je sve na kraju (12 kom) uzeo isti covek koji ne zivi u Srbiji. :( Inace tako je u principu sa vecinom Retkih Loricarida na ovim nasim prostorima.I onda me nako pita sto ih slabo narucujem.......

Inace Boban je u pravu u vezi sa onim oko Nobel riba....
 
Octopuse, ja sam ti rekao... uvezi neto zanimljivo(L66,L236,L333,L134,L168)
i kontaktiraj me... a to se tice zebri... paaaa, ja ti garantiram da kad bi ih uvezao po toj cijeni opet, neko iz naih ducana bi ih pokupio od tebe...
...sad, zato sam tak siguran...jer sam jucer razgovarao sa vlasnikom koji ih eli, al cijena je vie od 40e/kom...